Atletika s radostí na Zlaté tretře......

Neni to tak dávno co jsme na Zlatou tretru jezdívali se svými svěřenci pouze v roli diváků a z betonových schůdků staré tribuny snili o tom, že se jednou členové našeho atletického sdružení postaví na vítkovický atletický ovál, před zraky tisíců diváků. Dnes se na nejprestižnějším českém atletickém mítinku Zlaté tretře představí 7 členů Atletiky s radostí !! Největší pozornost je zaměřena logicky na Zdeňka STROMŠÍKA, který zaklekne do bloků s nejlepšími světovými sprintery současnosti.

Český sprinterský lídr současnosti měl tu čest již v loňském roce běžets nejlepším atletem světa uplynulé dekády. Byla to dojemná derniéra, nejrychlejšího sprintera, kteý se kdy na této planetě narodil a běžet společně s takovou ikonou světového sportu, jakým je USAIN BOLT, byl zážitek, nejen pro Zdeňka, ale i pro všechny přítomné diváky.

Boltova éra je sice u konce, ale nejkratší sprint ochuzen nebude !! I letos bude Zdeněk startovat v nejprestižnějším a nejsilnějším běhu a opět to  nebude mít vůbec jednoduché. Posuďte sami. Držitel druhého nejlepšího letošního světového výkonu Mike Rogers (PB 9,85) se utká se světovým šampiónem Justinem Gatlinem (PB 9,72) a z jejich vzájemného souboje se očekává čas pod magickou  10 sekundovou hranici. A ani zbytek startovního pole nejsou žádná "ořezávátka".. Jen Kanaďan Smellie má osobní rekord nad 10,00 a sice 10,01  z letošního roku  :D :D Ostatní už okusili slast běžet stovku rychleji, než v průměru 10 m za sekundu. Brit Adam Gemilli (9,97), Jihoafričan Akani Simbine (9,89), Francouz Christopher Lemaitre (9,92), nebo Ben Yuoseff Meité (9,96) jsou garancí, že stovka bude opět parádní disciplínou Zlaté tretry a podle halových světových tabulek, 3. nejrychlejší sprinter světa s bílou barvou kůže letošní sezóny (ano tím je Zdeněk Stromšík)  nebude chtít prodat svou kůži lacino...

Ostatní se představí v národním programu. Kačka VÁVROVÁ, Majka ŠIMLOVIČOVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ poběží stovku v kvalitní zahraniční konkurenci. Kačka se Štěpánkou poběží ve druhém běhu a největšími soupeřkami jim budou Slovenky  Patrícia Garčárová s Lenkou Kovačovicovou nebo Polka Magdalena Miekenska. Majka ve 3. běhu svede souboj především se svými slovenskými kolegyněmi z mládežnické reprezentace.Dášou Tomkovou a Martinou Nagyovou.

Moc zajímavý souboj se očekává na třístovce. Na startu nebude chybět světová šampiónka do 17 let Barbora Malíková s osobním rekordem 38,63. Tu bude chtít jistě potrápit čerstvá limitířka ME drorostu v Gyoru, členka našeho sdružení Veronika MILOTOVÁ a také 2"vlčice" Majka ŠIMLOVIČOVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ.

Honza VÁCHA otestuje svou formu na stovce a v hodně vyrovnaném startovním poli bude patřit k favoritům Standa Jíra z Kolína, který už letos běžel 10,73 s stejného času dosáhl iSlavista Vojtěch Svoboda.

Na své letošní maximum by chtěl zaútočit ze 6. dráhy  i David CÉSAR na čtyřstovce, který se postaví na startovní čáru v nejsilnějším běěhu proti Michalu Desenskému, Denisu Danáčovi, Ondřeji Holubovi nebo Jakubu Veselém.

Kačka VÁVROVÁ si ještě vyzkouší 3. úsek reprezentační štafety do 23 let, stejně tak i Zdeněk STOMŠÍK, v českém "áčku", které bude oslabené o zraněného finišmana  Dominika Záleského, kterého na posledním úseku nahradí Vojta Kolarčík. Čeští muži letos ve štafetě běhají v obdivuhodné formě, 2. a 5. čas české historie jsou toho nejlepším důkazem a na 46 let český rekord již jim chybí pouhých 17 setin sekundy.......

A já budu samozřejmě moc držet palce české reprezentační štafetě, kterou vedu a které poběží v Ostravě ve složení Jíra-Hampl-Krsek-Vejražka. Na Odložilově memoriálu, kdy na 3. úseku běžel Honza VÁCHA, který je dnes náhradníkem, zaběhli kluci vynikajících 40,30 a tímto časem zaostali za limitem juniorského MS o 4 setiny sekundy. Včera ještě borci pilovali předávky na rozcvičovacím stadionu a vypadali výborně. Tak snad se jim to dnes za asistence velmi dobré konkurence podaří :)

J.V. 13.6.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved