První tréninky pod jihoafrickým sluncem.....

V úterý v 10 hodin dopoledne dosedl Boeing 777 společnosti Emirates na předlouhou ranvej letiště v Johannesburgu. Za necelé 3 hodiny už jsme se ubytovávali ve středisku Astro Villa, které leží na samotném okraji univerzitního campusu v Potschefstroomu. Letos s námi poprvé vyrazil i druhý trenér našeho atletické sdružení Martin MICHALSKÝ, který doprovází talentovanou jabloneckou atletku Veroniku Milotovou. 

Trenér Jaroslav Vlček už je ve středisku, které v těchto dnech využívá i celá řada českých reprezentantů již potřetí. Na stadionu se potkáváme s Zuzanou Hejnovou, Pavlem Maslákem, Martinem Staškem , Láďou Prášilem a řadou dalších.... Početné zastoupení tu má i slovensnká reprezentace. Chybět nemůžou tradičně  sestry Velldákovi a také naši nejbližší slovenští přátelé-nejlepší slovenský atlet roku 2016 Ján VOLKO se svou trenérkou, sympatickou Naďou Juričekovou Bendovou. No a zž jsme setkali i smístní hvězdou nejvyší extratřídy Caster Semenyoovou, která už  deklarovala, že v příštím roce hodlá zaútočit na 3 dekády starý a už hodně vousatý světový  rekord na 800 m, který je v držení naší fenomenální atletky Jarmily Kratochvílové.

Po příletu nás nepřivítalo tak úmorné vedro jako v letech minulých, nicméně teploty přes poledne vyšplhají ke 30 Celsia. Navečer se obvykle přeženou silné, ale ne dlouhotrvající bouřky, které ochladí teploty o více jak 10 stupňů, takže nemusíme, tak jako v minulých letech používat klimatizaci, abychom vůbec usnuli. Martin s Veronikou, kteří žijí v uplakaném Jablonci nad Nisou, se sice trochu na černé mraky mračí, ale domorodci nám při krátkých rozhovorech děkují, že jsme s sebou přivezli tolik potřebnou vláhu. Naše tréninky odpolední přeháňky zatím nijak neovlivnily,naopak líp se nám dýchá a zdá se, že bychom nezbytnou aklimatizaci, mohli zvládnout ještě lépe než v minulých letech.

Zatím začínáme  trénovat na úžasné travnaté osmidráze velmi pozvolna a první tréninky byly jen v nízké intenzitě. To proto, že univerzitní Potschefstroom leží v nadmořské výšce více jak 1300 m nad mořem a také, že 30 stupňový rozdíl teplot mezi Českou republikou a  Již,ní Afrikou dá organismu pořádně zabrat. Zbytečný spěch a velká tréninková zátěž  v prvních dnech by se proto mohly nezkušenému a příliš horlivému atletovi škaredě vymstít.

Naplno trénovat budeme až od pondělí příštího týdne a se stejnou strukturou rozložení tréninku jako v loňském roce. Za týden bychom měli stihnout 10 tréninkových jednotek, které jsou rozloženy následovně: PO dopoledne: posilovna / odpoledne: odrazová síla ÚT: dop - rychlost, rychlostní vytrvalost /odp. tempová vytrvalost ST: dop- speciální vytrvalost odp. volno a pak se to celé zopakuje, jen tempovou vytrvalost můžou nahradit výběhy kopců.. V neděli si všichni užívají zaslouženého odpočinku, který ale jistě vyyužijeme k návštěvě safari, nebo lví farmy... Ale o tom až příště....

Našim příznivcům, kteří musí v těchto dnech trénovat v České republice,  v méně příznivých klimatickývh podmínkách posíláme alespoň srdečné pozdravy, zejména pak na moravský a český sever, tedy do Ostravy a Jablonce nad Nisou.

V Potschefstroomu 1.12.2017  J.V.

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved