Za teplem na africký jih !!!

Čas letí jako bláznivý, doslova jak se zpívá v jednom už takřka historickém českém evergreenu a advent klepe na dveře. V tomto období, vždy část členů odlétá  za teplem a nejinak tomu bude i letos. Po roční odmlce, kdy jsme prosincovou přípravu absolovovali na ostrově Teneriffe, bude naší předvánoční destinací, stejně jako v letech 2015,2016 a 2017 oblíbená Jihoafrická republika. Tentokrát ale nemíříme do tradiční bašty českých atletů - Potschefstroomu, ale ještě jižněji, v podstatě až na samotný jih černého kontinentu. Náš let z Istanbulu přistane v jednom z nejkrásnějších měst světa Kapském městě, odkud se přesuneme do cca 35 km vzáleného univerzitního městečka Stellenbosch, které je pro atlety doslova rájem.

Zmíněnou oblast jsem navštívil poprvé již v roce 1992 a byl jsem nesmírně jejími krásami okouzlen. Naposledy jsem tam podnikl inspekční cestu před 2 lety. To procházel do přírody nádherně položený stadion rozsáhlou rekonstrukcí, dnes je již hotovo a dokonce již v loňském roce se zde soustředilo na 60 německých reprezentantů, skvělé místní podmínky si mimojiné oblíbila i rychlonohá Holanďanka Dafne Schippers. Zcela určitě ani letos nebu na arletickém oválu chybět mnohé zahraniční hvězdy, které nás mohou v mnohém inspirovat.

Z vídeňského Schwechatu přes Istanbul ďo Kapského města tedy letos zamíří  v doprovodu trenéra Zdeněk STROMŠÍK, David CÉSAR a Štěpánka KOLÁŘOVÁ a domů do Česka se vrátíme až těsně před Vánocemi. Zbytek skupiny se bude připravovat doma v Ostravě, poslední předvánoční týden se reprezentačních kempů mládeže v Nymburku a Ostravě zúčastní Milan ŠČIBRÁNI, Áda FORNŮSKOVÁ a Tereza SKLENÁŘOVÁ. Pevně věřím, že to "sirotci" zvládnou a společně se sejdeme ve zdraví a narůstající formě po vánočních svátcích 27. prosince k prvnímu společnému tréninku.

Tak se tu mějte fajn a my letíme za teplem, kde na nás čekají 3 týdny náročné přípravy, ale zcela jistě i řada okouzlujících zážitků, které okouzlující africký jih nabízí. 

J.V. 28.11.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved