Známe termíny, máme cíl.....

Konečně jsme se dočkali...Český atletický svaz zveřejnil "koronavirou" termínovou listinu, která samozřejmě z důvodu celosvětové pandemie doznala řadu změn. Mistrovství České republiky dospělých, které bude poté co odpadly OH v Tokiu a ME v Paříži, jedním z letošních vrcholů, se posunulo o 6 týdnů  na druhý srpnový víkend. To znamená, že máme pořád ještě téměř tři měsíce času a na  nespěchat na jaře, se ukázalo, jako poměrně prozřetelné rozhodnutí.  Samozřejmě za předpokladu, že se v následujících týdnech nebude epidemiologická situace v České republice opět zhoršovat a na řadu přijdou nová omezení..Ale to už by pak bylo vlastně všechno úplně jedno.

Šampionát dospělých by se tedy měl konat v Plzni 8.-9. srpna,  5.-6. září by se měl v Ostravě konat mládežnický "gigant" a MČR "22" pak  o 2 týdny později přivítá Jablonec nad Nisou.

Pro nás to konkrétně znamená, že letošní přípravu protáhneme až do hlubokého června, případné starty v tomto měsící, půjdeme opravdu z plnohodnotného tréninku a skutečné závodní období pro nás tak začně až počátkem července extraligovými a ligovými koly. Pak už bychom měli závodit, co to půjde a je docela pravděpodobné, že původně plánovaný mikrocyklus už nebudeme muset zařazovat. U mládežníků je krátký 10 denní mikrocyklus v druhém prázdninovém měsící naopak pravděpodobný.

Teprve tento týden jsme měli v plánu první tréninky v tretrách, ale propad teplot o více jak 15 stupňů a změna tlaku, mé rozhodnutí změnilo. Jednalo by se o zbytečné riziko a málokdy si můžeme v sezóně dovolit takový luxus, nikam nespěchat a příliš se nestresovat. V příštích 3 týdnech už budou na programu opět dvoufázové tréninky. Zatím se  podle tréninkových ukazatelů zdá, že v oblasti tempové vytrvalosti jsou na tom "vlčáci" více než dobře, ztráty v síle rychle doháníme a jak jsme na tom rychlostně ukážou následující týdny. :)

Lámat chleba se bude ale až od července. Kdo a jak si poradil s nezvyklou a zcela novou situací, ukáží ale teprve starty v optimalizované formě a za účasti kompletné české špičky.

J.V. 15.5.2020

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved