PŘEPIŠTE DĚJINY !!!! ČESKÝ MUŽSKÝ SPRINT MÁ SVĚTOVÉ FINÁLE !!!

Poté co v roce 2010 v Montrconu a posléze i o dva roky později  v Barceloně sice čeští sprinteři postoupili na světový šampionát, ale po nevydařených předávkách nedoběhli do cíle, to ve Finsku konečně vyšlo !!!! Skvělý tým mladých juniorů s týmovým duchem ve složení Stanislav JÍRA - Štěpán HAMPL - Matěj KRSEK - Daniel VEJRAŽKA unesl velký tlak a dokázal si vybojovat umístění mezi 8 nejlepšími štafetovými týmy světa, když za našimi zády zůstali nejen tradičně skvěle připravení Poláci, ale i tým Velké Británie, Baham, Ukrajiny nebo třeba Jižní Afriky.... Navíc se tak stalo v druhém nejrychlejším čase české historie a čas 39,91 s snese v kategorii juniorů ta nejpřísnější kritéria.

Kluci svým výkonem stvrdili trend, že v poslední době český mužský krátký sprint pořádně zvedá hlavu a už dávno není onou pověstnou "žumpou české atletiky" , jak ji kdysi nazval jeden nejmenovaný atletický činovník. Dnešní úspěch by se nikdy nedostavil, bez příkladné spolupráce osobních trenérů závodníku Hanky Větrovcové, Veroniky Purmanové a Antonína Morávka, kteří přípravě štafet dokázali podřídit i indivudální cíle přípravy a nakonec se zasloužený úspěch dostavil. Zapomenout nesmím ani na široký tým náhradníků, kteří se na přípravě rovněž podíleli, či dokonce některý z přípravných startů absolovovali. Honza VÁCHA, Adam HAVLAS, Tomáš NEVOLE či Tomáš NĚMEJC který je tu s námi, nesou též kousek oprávněných zásluh, protože i oni utvářeli týmového ducha, který dnes přinesl onen vysněný úspěch !!

V předešlých článcích jsem ke štafetám napsal, že se nesmíme spokojit s pouhým postupem a startem na MS. Tento cíl jsme splnili bezezbytku. Nyní nás čeká další úkol a to co nejvíce uspět v zítřejším finále a důstojně absolovovat svůj velký závod. 

Kluci si věří a našlápnuto mají skvěle, tak prosím držte zítra v 16:40 místního času (doma bude o hodinu méně) všechny palce, ať tu skvělou misi zítra zdárně dokončíme !!!!

Z Tampere 13.7.201 JV

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved