Reprezentační týmy štafetový kolík neztrácely...

Za ideálního atletického počasí proběhl tady na Tenerife první společný trénink českých sprinterek a sprinterů, kteří jsou v letošním roce členy štafetových reprezentačních výběrů. Letos se podařilo na jednom místě svolat téměř kompletní českou sprinterskou elitu a tak trenéři Petr Habásko a Jakub Uher, určitě budou mít z čeho vybírat... Z naší tréninkové skupiny byli na 2 týdenní soustředění pozváni Zdeněk STROMŠÍK a Kateřina VÁVROVÁ.

Pro oba to byl první, jarní trénink v tretrách a tak jsem byl trochu napnutý, zejména u Zdeňka, který absoloval po zranění v Birminghamu vůbec první rychlostní trénink . I když uplynulo už 7 týdnů od doby, kdy Zdeněk na MS jen s obtížemi doběhl do cíle, obezřetnost byla na místě. O to víc mě může těšit, že vše dopadlo dobře a Zdeněk získává zpět ztracenou jistotu a  inkriminované místo již  vůbec necítil. Naopak některé předávky, zejména ta s Janem Velebou snesly již i přísnější kritéria. 

Vzhledem k termínové listině, kdy MČR dopělých proběhne až poslední červencový víkend a ME v Berlíně začíná až 6.8. , ale nikam nespěcháme a tréninkový proces na sezonu, která je před námi, nebudeme nijak urychlovat. Naopak. Objemovou část přípravy protáhneme až do 1. kola extraligy, kdy se Zdeněk bude ještě připravovat v Nymburku. Oproti minulým letům, tedy přípravu protáhneme o zhruba 3 týdny...

Kačka pojede malinko v jiném režimu, pravděpodobně začne závodit, přece jen o něco dříve, ale i na ni ještě v termínu 4.-9.5. čeká zavěrečné štafetové soustředění v Nymburku. Ženský štafetový výběr , zejména "22" tady není tak početný, jako ten mužský, kde s absolutní domácí špičky, chybí jen Pavel Maslák, který se v těchto týdnech připravuje v Jihoafrické republice, ale i on by se letos měl na sprinterské štafetě podílet. Nelze nenapsat, že v nejsilnějším složení, by na základě loňských a zejména letošních halových výkonů mohl český reprezentační kvartet si zajistit nejen účast na letošním ME v Berlíně , ale kluci mají políčeno i na letilý  národní rekord 38,82 s, který odolává už neskutečných 46 (!!) let. Jsou příležitosti, které se mají využít......

Poprvé by se štafetové týmy měly představit 29.5. na Memoriálu L. Daňka v Turnově, ale do té doby čeká na všechny ještě moře práce.

J.V. 18.4.2018

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved