Čeští sprinteři na Tenerife jdou za svým snem.....

 Dnes dopoledne byl na programu v pořadí již třetí společný nácvik předávek reprezentačních štafet a čeští sprinteři se i na konci soustředění představili v dobrém světle. Zodpovědnému trenérovi za přípravu mužské štafety Petrovi Habáskovi se podařilo zkonsolidovat velmi dobrý tým, který se netají pro léto svými nemalými ambicemi. Na Tenerife odcestovalo  téměř to nejlepší co může česká sprinterská špička nabídnout a k dnešnímu tréninku nastoupilo 8 borců !!

V tuto chvíl, je již  potvrzena je účast  reprezentačních štatet na prestižních českých mítincích v Turnově (Memoriál Daňka) , v Praze (Memoriál Odložila) a Ostravě (Zlatá tretra).Primární cíl je jasný. Splnit limit ČAS 39,50 s a postoupit mezi 16 nejlepších evropských kvartetů na Mistrovství Evropy, které se koná počátkem srpna v Berlíně !! O sekundárním cíly o kterém všichni tady mluví jen šeptem a tím je překonání 46 (!!!) let českého rekordu se už asi nenetřeba zmiňovat, ale jsou cíle, které se mají plnit. Současná kvalitní  generace českých sprinterů si nesmí klást nízké cíle a zavírat oči před velkou výzvou. Slovy klasika: "Kdo jiný než my, kdy jindy než teď !!"


Samotným ostrým předávkám předcházel trénink nízkých startů. Pro Zdeňka Stromšíka to byly  první jarní výběhy z bloků a mně spadl kámen ze srdce. Zdeněk dělal na startech stejně dobrý dojem, jako v halové sezoně a v tomto ohledu ze svého umu, nic nezapomněl. Před námi jsou ale  ještě 3 týdny intenzivního tréninku, teprve po jejich absolovování a následném vyladění budu moci říci, že jsme přiravení na první ostrý, závodní  start.

J.V. 24.4.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved