Vlčáci budou ve 3 dnech závodit na 4 místech....

Atletická sezóna je v plném proudu a na nas čeká pěkně našlapaný víkend , který si závodně ještě prodloužíme. V plném zápřahu bude všech 8 členů Vlčí smečky.

Vyškov

Již dnes odjíždi do Vyškova, naše slovenská vlčice Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která byla Slovenským atletickým svazem nominována k mezistátnímu  juniorskému pětiutkání - Česká republika - Maďarsko - Slovensko - Polsko - Slovinsko. Majka se představí v běhu na 400 m a také ve čtvrtkařské štafetě a neskrývá své ambice zaútočit v individuální disciplíně na svůj osobní rekord. Po vydařené středeční  třístovce na Zlaté tretře, by se jí to mohlo i podařit, své udělá jistě i motivační atmosféra mezistátního utkání.

Milou povinnost bude mít i trenér, který doprovází na mezistátko reprezentační českou štafetu, která ve středu již splnila přísný požadavek ČAS, nutný k účasti na juniorském MS v Tampere. Druhým nejrychlejším časem juniorské historie 40,02 s vyhověla tomuto požadavku s 24 setinovou rezervou. Ve Vyškově můžou borci běžet ještě na vyšší riziko a pokusit se prolomit 40 sekundoovou hranici. Nebo si to schovají až do Finska ??

Jihlava

Na Vysočinu,  do Jihlavy se chystá nejmladší vlčice Terezka SKLENÁŘOVÁ. Ta se po přesupu do Vítkovic skvěle uchytila a na základě dosavadních výkonů byla nominována do silného týmu Moravskoslezského kraje, který spolu s ostatními družstvy z celé České republiky v Mezikrajovém utkání staršího žactva. Všestranná Tereza byla nominována ke své hlavní discipíně skoku dalekém, kde se stala před 2 týdny moravskou vícemistryní a také ke třístovce a do štafety. V obou individuálních startech chce také ona útočit na svá osobní maxima.

Ostrava

Nejpočetnější zastoupení budeme mít v neděli, doma v Ostravě. Nejkrásnější atletický stadion v zemi přivítá 4 dny poté co na něm na ZT závodili největší hvězdy světové atletiky, nejlepší Moravany a Slezany od kategorie dorostu výše. Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců je tradičním, prvním menším vrcholem před MČR a bývá velmi kvalitně obsazeno. My posíláme do bojů 4 vlčáky. V kategorii dorostenek máme jednu zástupkyni a sice Adrianku FORNŮSKOVOU, která poběží 100 a 200 m a bude chtít navázat na svůj fantastický úterní výsledek na Poháru rozhlasu, kde skončila na šedesátce druhá ve vynikajícím osobním rekordu 7,74 s, kterým kraluje českým dorostenckým průběžným tabulkám.

Moravské halové double bude obhajovat Štěpánka KOLÁŘOVÁ , která stejně jako Honza VÁCHA  spadá do juniorské kategorie. Hazzy obhajuje halové  zlato ze šedesátky a stříbro ze dvoustovky. Oba dva se chtějí otírat při všech svých startech otírat o osobáčky, anebo přinejmenším sezónní maxima, aby týden před MČR v Praze vylepšili své postavení v průběžných tabulkách.

Se stejným úkolem jde do závodu i jediná žena, kterou do bojů vysíláme - Kateřina VÁVROVÁ. Ta se  po rozpačitějším úvodu sezóny  pomalu rozbíhá což potvrdily výsledky v Třinci i ve středu na Tretře. Kačka na vítkovickém stadionu umí, má být hezky a to je základním předpokladem k očekáváným hezkým výsledkům na 100 a 200 m. 

Brno

A nakonec naši dva vysokoškoláci Zdeněk STROMŠÍK a David CÉSAR. Oba upřednostnili Akadamické MČR, které se koná v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem, před moravskými nedělními přebory. 

Zdeněk má formu jako řemen, jen nemá štěstí na počasí. Ve středu běžel v ohromné světové konkurenci velmi hezky, ale bylo  chladno a foukal protivítr a tak žádný z akterů hvězdného závodu  se nepřiblížil svým osobním ani sezónním maximům. Z původně ohlášeného souboje dvou nejrychlejších českých sprinterů současnosti, z důvodu zranění Dominika Záleského sice sešlo, ale co se může za příznivých klimaických podmínek v pondělí na superrychlém brněnském mondu stát, asi netřeba zdůrazňovat !!!  Ve skromnější verzi budu mluvit o útoku na už tak kvalitní osobní rekord, v té sebevědomnější na rekord český, na který si Zdeněk brousí zuby už hodně dlouho a netřeba to skrývat. Už k němu několikrát bylo blíž, než by se na první pohled mohlo zdát. Naposlaedy v rakouském Sankt Poelten, kde porazil ve finále fenomenálního Slováka Jána Volka ovšem čas 10,31 s podpořil vítr jen o síle +0,2 m/s. O dva dny později už unavenější Janko bežel v Banské Bystrici při kole extraligy s nedovolenou větrnou podporou čas  10,19 s..... Zdeněk je přihlášený i k úternímu závodu na dvoustovce, zda jej poběží se rozhodneme až po pondělním výsledku... :)

David CÉSAR většinu času trénuje na stadionu Pod Palackého vrchem a tak tu doslova zná každý cm modrého monda. Davidovi forma také stoupá strmě vzhůru. Ve středu na ZT zaběhl svůj letošní nejlepší výkon na čtyřstovce, když časem 48,24 dokázal v přímém souboji porazit i nejlepšího slovenského čtvtkaře současnosti Denise Danáče, kteý letos už pod 48 běžel. S takovým cílem vstupuje do závodu i David, kterému se to povedlo zatím jen jednou v životě a sice vloni na MČR v Třinci, když šokokoval atletickou veřejnost časem 47,48 s za což mu na krk zavěsili jeho dosavadní nejcenější medaili !! Rovněž David je přihlášen ke dvoustovce, která je na programu o den později...

TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ VLČÁCI A AŤ NEZŮSTANE JEN U TRENÉROVÝCH PROKLAMACÍ !!! FORMU MÁTE !!!

J.V. 15.6.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved