Co je před námi ??

Atletická halová sezona je v plném proudu a zastavit ji nemúže ani asijský koronavirus, který ohrožuje uspořádání HMS v Nanjingu. Tento týden nám definitivně skončila předzávodní příprava a my vylaďujeme do nejdůležitějších halových  závodů, které jsou před  námi. Poiďme se podívat, které to jsou.

Lídr českých tabulek, 3. nejlepší evropský sprinter v průběžném pořadí a muž, který v tuto chvíli figuruje v první dvacítce neredukovaného světového žebříčku má před sebou hodně náročný program. Po dohodě smanažerem A. Juckem jsme z důvodů zkouškového období poněkud upravili plánované starty.  Mítink v Paříži jsme vyměnili za Mistrovství Moravy a Slezska a tak Zdeněk nebude muset před největším českým halovým mítinkem zařazeným do kategorie C - CZECH INDOOR GALA  ztrácet síly a drahocený čas cestováním. To by mělo přispět k jeho pohodě a komfortu.... Kvalitní výkony na úvod sezóny (SB 6,64) Zdeňkovi otevřely dveře, do polské Toruně, kde se 8.února kona halová "diamantovka" WORLD ATHLETICS INDOOR TOUR, čili mítink nejvyšší kategorie "A". Poté měl původně Zdeněk odletět do Stockholmu, ale i tady nastala změna, když se přímo z Toruně přesuneme do necelých 200 km vzdálené Lodže, kde se koná další kvalitní mítink ORLEN CUP, mimochodem stejné bonity ("C") jako švédský mítink. No a pak se uvidí.... V plánu by mohli přicházet ještě starty ve Val deReuil, případně v Glasgow nebo Berlíně, ale 5 závodů během 2 týdnů je trochu přepříliš a já pevně doufám, že už budeme mít zaběhnutý tak kvalitní čas s patřičným bodovým přídělem, že už to nebude zapotřebí a Zdeněk se bude moci připravovat na obhajobu loňského mistrovského titulu, kdy zaklekne do bloků 22.2. doma, v ostravské hale.. Další starty na World athletics indoor tour (19.2. Lievin a 21.2. Madrid) jsou z důvodu konání domácího šampionátu prakticky vyloučeny.

Zbytek skupiny tak náročný program mít nebude, ale i na ně čekají nejdůležitější závody halové sezóny. Vynikající je, že všichni vykazují při tréninku výkonnostní nárust, ale předpoklady si tentokrát nechám pro sebe a věřím, že už v neděli  při  Mistrovství Moravy a Slezska všichni má slova potvrdí.

Ve středu 5. 2. se část skupiny objeví v národním programu CZECH GALA INDOOR, 7.2. se rovněž v Ostravě konáji závod Athletics indoor, no do mládežnického "gigantu" bude zbývat už jen týden. Na MČR doorostu a juniorů již mají zajištěnou účast všichni "mládežníci", tedy Adriana FORNŮSKOVÁ, Tereza SKLENÁŘOVÁ a Milan ŠCIBRÁNI.

O týden později se pak bude konat v Ostravě halový šampionát dospělých, kterým bude sezona ukončena pro většinu členů skupiny. Jestli i pro Zdeňka o tom rozhodnou 2 faktory. 1.) Zda se mu podaří stáhnout jednu setinu sekundy na požadovaný limit, který by jej opravňoval ke startu na HMS  2) Jak se podaří nebo nepodaří eliminovat zrádný koronavirus a jaké z toho budou vyvozeny závěry...

J.V. 29.1.2020

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved