Do zahájení Czech Indoor Gala zbývají už jen hodiny !!!

Do zahájení největšího českého halového mítinku zbývají už jen hodiny. Na startu se objeví i 4 členové Vlčí smečky. Tři v národním a Zdeněk STROMŚÍK v hlavním programu.

Právě posledně jmenovaný měl dnes mediálně hodně perný den. Nejdříve usedl ve studiu České televize, aby Kateřině Nekolné zodpověděl několik všetečných otázek ve Sportovních zprávách a ani  ještě nestačila v ostravském studiu vychladnout židle na které seděl  a už se přesunul do ostravské haly, kde se za přítomnosti světového rekordmana ve skoku vysokém Javiera Sotomoayora, ale i primátora města Tomáše Macury, ředitele ČAS Tomáše Janků, médií  a samozřejmě i řady předních českých reprezentantů konal tradiční předzávodní brífink. I tady odpovídal Zdeněk přítomným novinářům trpělivě na jejich všetečné dotazy.... Interview Zdeňka Stromšíka v ČT můžete vidět: ZDE

Šedesátka mužů bude zcela určitě stejně jako tomu bylo v loňském roce patřit k ozdobám mítinku. Mimo českých reprezentantů Zdeňka STROMŠÍKA, Jana VELEBY a Dominika ZÁLESKÉHO do bloků zakleknou i vynikající zahraniční sprinteři zvučných let. Po 2 letech se do Ostravy vrací, poté co zde v roce 2018 na CIGu zvítězil, španělský Kubánec Yunier PERÉZ se kterým se Zdeněk naposledy viděl při soustředění v jihoafrickém Stellenboschi a který se pyšní nejlepším osobním rekordem z celého startovního pole - 6,49 s !!

Zahanbit se jistě nebude chtít ani Brit s osobním rekordem 6,59 s a sice Escofet Kyle De a ve výborné formě se letos prezentoval i další Brit ve startovním poli Oliver BROMBY, který si před 2 dny v Erfurtu vytvořil osobní rekord 6,65 s, když doběhl na 2. pozici hned za vítězným Jánem VOLKEM.

No a v neposlední řadě se musí počítat i z dalším z  favoritů na vítězství Mariem BURKEM z Barbadosu,  který vloni běžel stovku v Austinu za 9,98 s a šedesátku v březnu v Birminhghamu za 6,55 s !!!! 

K aspiraantů  na 8 členné finále budou patřit zcela jistě i dva Poláci Kopec a Kwiatkowski a z kvalitního sportovního pole může překvapit i někdo další..... Zkrátka mezinárodní konkurence za kterou by se nemusela stydět ani halová "diamantovka" tak plně prověří momentální forma dosavadního lídra českých tabulek...

V národním programu se představí Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Adriana FORNŮSKOVÁ na 60 m i na 200 m, Tereza SKLENÁŘOVÁ pak v dálce. Všechny 3 "vlčice", které úspěšně závodily v neděli na Mistrovství Moravy a Slezska, budou chtít i zítra pokračovat v nastoupeném trendu a znovu útočit na svá osobní maxima.

J.V 4.2.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved