Druhý start ve druhém dni víkendu se Veronice opět vydařil.

Na stadionu Přátelství na Strahově jsme v neděli pokračovali v naší pražské misi tohoto týdne. Veronika Milotová ve slunečném, avšak velmi větrném počasí postavila na start dvoustovky.
Po včerejším osobním rekordu na čtvrtce jsme doufali v útok na osobní rekord i na poloviční trati. Hned po příjezdu na stadion, nám však bylo jasné, že ambice na osobní rekord nejspíše odfoukne nezkrotný vítr, který si naprosto nekontrolovaně všemi směry a hlavně silně bloumal po stadionu.

Při rozcvičení vypadala Veronika opět velmi dobře a já věřil v dobrý výsledek. Se svým časem byla Veronika nasazena do druhé dráhy ve třetím běhu, kdy před sebou měla kromě jiných, také svou tréninkovou kolegyni ze skupiny ze Španělska Natálii Tiplicovou.
Těsně před startem se vítr na chvíli utišil, avšak se startovním výstřelem se opět roztančila větrná rapsodie. Nic naplat boj s větrem nakonec pro Verču znamenal třetí místo v rozběhu v čase 25,68.
Nutno říci, že řádění větru neprospělo žádné závodnici. Vítězka rozběhu Natálie Tiplicová s osobním rekordem 25,16 zvítězila časem 25,24. Například naše přemožitelka ze včerejšího běhu na 400 metrů Míša Bičianová s osobním rekordem 25,07 dnes běžela 25,65 s.

I přes naše počáteční očekávání jsme nakonec odjížděli z Prahy spokojeni. Čas 25,68 je třetím nejlepším časem venkovní sezóny v karieře Veroniky. V loňském roce běžela 200 m 11x z toho 5x pod 26 vteřin a jen jednou rychleji než dnes.
Konečná bilance Veroniky z tohoto týdne není vůbec špatná. Tři závodní dny z toho jednou osobní rekord na 400 metrů a druhý a třetí nejlepší čas kariery na 200 metrů. K tomu poměrně náročný trénink ve čtvrtečním odpoledni. Veronika unavená z náročného týdne, tak odjížděla z Prahy spokojená a v náručí s vytouženým kaktusem který si zakoupila jako odměnu za výborné zahájení sezóny. Kaktus zaujme své místo v pokoji Veroniky a jistě ji přinese na každém ostnu kilo štěstí do další sezóny. A snad je tam i jeden osten který má na sobě napsáno "LIMIT" - vůbec bych se nezlobil kdyby se nám v průběhu sezóny ulomil......

V příštím týdnu nás o víkendu čeká první kolo první ligy se starty na 400 a 200 metrů.

Takže lze říci jen - GO Verunko GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved