Zdeněk má formu jako řemen, mohlo by to ulítnout....

Na největším halovém slovenském mítinku ELÁN se prezentoval ve vynikající formě Zdeněk STROMŠÍK. Z plánovaného duela s nejrychlejším Slovákem historie Jánem VOLKEM, nakonec z důvodů zranění rychlonohého Bratislavana sešlo, k výbornému výkonu však Zdendovi pomohla slušná zahtraniční konkurence.

Na současné poměry už notně zastaralá, ale jediná atletická hla na Slovensku, ne vždy řádně vytopená, s příšernou akustikou i světlem byla svědkem dalšího ročníku mezinárodního mítinku Elán. Tentokrát venkovení teploty byly vysoko nad nulou a tak i v hale bylo po nějaké době sice trochu vlhko,ale relativně teplo. My jsme Zdendův start v Bratislavě před startem ve Vídni upřednostnili zejména proto, že se zde měl utkat s halovým vícemistrem Evropy z loňského roku Jánem Volkem. Souboj se nakonec neuskutečnil, Janko se krátce před časem při tréninku lehce zranil a toto zranění mu neumožnilo maximální nasazení v závodě. Přejeme Johnymu co nejrychlejší uzdravení....

Nicméně konkurence nakonec byla v Bratislavě vysoká. Na start mezinárodního mítinku se postavili zástupci z 22 atletických federací a zejména nejkratší sprinty měli parádní zastoupení. Zdeněk již v rozběhu ve kterém zvítězil v čase 6,72 s všem přítomným ukázal, že formu má. Ćasem 6,72 s vylepšil svůj nejlepší výsledek z bratislavské haly o 2 setiny a přiliš rychleji tady v její historii moc lidí neběželo. Ve finále se sešla silná osmička sprinterů, připomínající dravé, africké šelmy. Krátce po startu se prosadila do čela trojice sprinterů, mezi nimi i Zdeněk a prsa na prsa to bylo až do cíle. V něm byl nakonec první Jamajčan s tureckým pasem  Barnes Zafer, který se pyšní nejen osobákem 6,60 s, ale i 4.místem ze štafety z OH v RIu de Janiero. V hlavním městě Slovenska se musel spokojit ovšem s časem o 7 setin pomalejším. O malinký kousek byl nakonec v cíli dříve  než Zdeněk druhý atlet s černou barvou kůže Brit Lawson Confidence, který časem 6,69 s zaostal za svým personálním maximem o 2 setiny sekundy. Třetí místo patřilo Zdeňkovi, který si zapsal 4. nejrychlejší výsledek své kariéry a časem 6,70 s zaostal za limitem HMS o 7 setin sekundy. Jak již jsem napsal jedná se o nejlepší Zdendův výsledek z bratislavské haly a 5 nejrychlejších časů své kariéry, lletos zaběhl již rovné 3. Z takové vyrovnanosti výkonů, mu by to při ideální formě a konstalaci mohlo ulítnout i pod osobní maximum , které si letos vylepšil. Na čtvrtém místě doběhl v novém osobním rekordu a v 9. čase slovenské historie Šimon Bujna -6,76 s, jeden z favoritů  Brit Dominik  Ashvell s osobákem z letoška 6,68 s se musel spokojit s časem 6,82 a 5. místem. VIDEO: ZDE

14. muž průběžných evropských neredukovaných tabulek se tak může pochlubit velmi vyrovnanými výkony a v první padesátce leošních nejrychlejších časů má 4 násobné zastoupení, jeho tři nejrychlejší (6,66 - 6,69-6,70) se vejdou dokonce do první 30 !! Čas 6,70 s je na bratislavské poměry skvělý a jen 4 setiny od rekordu mítinku i haly, který je v držení Safa Antwiho, který se pyšní osobákem 6,55 s !!!! Po nevydařeném čtvrtečním startu v Ostravě, kdy Zdeněk po startu ještě ve šlapavém zůsobu běhu nepřiměřeně přetáhl krok si 23 letý sprinter spravil náladu, v silné konkurenci upevnil sebevědomí a těší se na další starty a výzvy. Příští start plánujeme v domácím prostředí při Mistrovství Moravy a Slezska již tuto sobotu. 

V Bratislavě se na start postavily i Adrianka FORNŮSKOVÁ a Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Áda ještě po nemoci, která ji stále hodně sil pomalu získává ztracenou jistotu, včera vylepšila své letošní maximum o 6 setin sekundy a časem 8,14 s zaostává v tuto chvíli za svým halovým osobákem už jen o 2 setiny sekundy. Majka ze dvou běhů byla lepší v tom druhém, ale čas 7,98 s jen o 2 setiny sekundy lepší než v sobotu ve Vídni jí příliš radosti neudělal. I ona trpí lehkou virózou, která její výkonnosti samozřejmě nepřidává, věřím, ale že již při příštích závodech Majka naváže na své vynikající tréninkové ukazatele z počátku letošního roku a brzy  zaútočí na svá osobní maxima.

J.V. 29.1.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved