Na Julisce předváděli "Vlčáci" jen průměrné výkony....

Za ideálního atletického počasí proběhlo na Julisce úvodní extraligové kolo. Na start se postavili 4 "vlčáci" a s vyjímkou Honzi VÁCHY, předvedli na ovále pražské Dukly jen  průměrné výkony...

Zdeněk STROMŠÍK odjel na Julisku přímo z 2 týdenního soustředění v Nymburku a únava u něj byla znát na každém jeho kroku. S tím jsme sice počítali, ale v ostrých soubojích s tím nejlepším co  ve sprintu česká a slovenská atletika nabízí při prvním jeho letošním startu, pak musíte "mít koule" to tam na kopci ustát. To se Zdeňkovi (ale i trenérovi :D :D) snad povedlo. V rozběhu nastoupil s velkým objevem letošní sezóny a semifinalistou halového MS v Birminghamu Dominikem Záleským. Svěřenec Jakuba Uhra se prezentoval ve vynikající formě, když v rozběhu zvítězil skvělým  osobním rekordem hned v úvodu sezóny, kterou prolétl za  10,29 s. Zdeněk s ním nebyl s to v druhé polovině trati držet krok, ale čas 10,58 s jej posunul do 6 členného finále A. V něm se sešla vynikající konkurence a Zdeňkův projev byl téměř identický s tím v rozběhu a nakonec se musel spokojit s časem, jen o setinu lepším, než dosáhl v rozběhu, tedy 10,57 s a až 5. místem. Ve hvězdném finále zvítězil Ján Volko 10,25 s, před  Dominikem Záleským 10,32 s a českým rekordmanem Janem Velebou, který běžel na úvod sezony 10,43 s . Před Zdendu, který měl ve finále žalostnou startovní reakci (0,276 s !!)   na cílové šachovnici proklouzl ještě další Slovák Šimon Bujna v osobním rekoru 10,53 s, před sebe nepustil český juniorský rekordman jen Ukrajince Supruna v plzeňském dresu... Na stovce to tentokrát v sezónní premiéře nebyla pro nás žádná hitparáda, ale předčasnou formu z Tenerife jsme záměrně utlumili, vždyť sezona je letos příliš dlouhá. V příštím individuálním startu v rakouském St. Poeltnu by to mělo být už o hodně lepší. ..

Naopak v dobré pohodě se na Julisce představil Honza VÁCHA.Tomu se z hvězdné konkurence, kdy na startu nechyběli 3 účastníci letošního halového MS nepodlomila kolena a už v rozběhu s povolenou větrnou podporou zaběhl 3. nejlepší čas své atletické kariéry 10,89 s a zajistil si postup do finále B. V něm pak svůj čas s rozběhu ještě o setinu vylepšil a vydřel cenný ligový bod pro vítkovický tým. Na 10,88 s (w 1,4) se už kouká přece jen podstatně lépe než na úvodních regulérních 11,10 s , které Honza běžel před týdnem v Kolíně, kam odjel rovněž z plného tréninku ze soustředění v Nymburku. Posun o 22 setin "letošňáku"  je i pro Honzu velkým povzbuzením. Dojem "Vlčáka", který dnes na Julisce vypadal z celé smečky nejlépe, stvrdil i na dvoustovce, kde předvedl velmi solidních 22,06 s. Škoda jen totálního výtuhu v posledních 20 metrech, Honza mohl útočit na osobní rekord. Hezký čas, ale v neskutečné konkurenci v čele se Slovákem Volkem a Pavlem Maslákem na bodový zisk nestačil. Na jediný bodový zisk by musel Honza běžet až o půl sekundy lépe než tomu bylo dnes. Sprinty byly opět, jak tomu v poslední době bývá, ozdobou extraligového kola !!

Společně se Zdeňkem Stromšíkem , Denisem Danáčem a Vojtou Kolarčíkem pak zvládli krátkou štafetu 4 x 100 m a i když předávky  byly na všech úsecích, hodně, hodně na jistotu čas 41,63 zajistil vítkovickému kvartetu 4. místo a velmi  důležitý 7 bodový zisk. 

Na čtyřstovce se docela povedl vstup do sezóny Davidovi CÉSAROVI, který  si z 8 dráhy doběhl pro  3 bodový extraligový příděl v čase 49,22. Stejně jako Zdeněk i David absolovoval závod z plné přípravy a i on ještě působil takovým tím hodně "surovým dojmem". Nicméně dospělácká sezóna je letos opravdu dlouhá, vždyť domácí vrchol, MČR se letos koná o měsíc a půl  později, než tomu bylo v loňském roce a tak opravdu není,  dle mého soudu,  kam spěchat. Stejně jako v případě Zdeňka, ty správné "vybrušovací" tréninky na Davida teprve čekají, i když u něj budou mít trochu jiné zaměření, než u sprintera v běhu na 100 m. :)

David pak ve štafetě 4x400 m předvedl na posledním úseku hezký finiš s Martinem Sadilem, který dopadl lépe pro našeho závodníka a výrazně přispěl vítkovickému kvartetu k hezkému 5. místu a 6 bodovému zisku. Kluci běželi ve složení Symerský, Mlynář, Danáč , CÉSAR a dosáhli času 3:18,13 min.

Největším zklamáním pak pro mne bylo vystoupení Kateřiny VÁVROVÉ, která v letošním roce dělá závěrečné zkoušky na učebním oboru, který navštěvuje. Jarní příprava bylo tímto faktem pernamentně nabourávána, ovšem nikolik natolilk, aby předváděla výkony, kterými se prezentovala včera na Julisce. Oproti Štěpánce KOLÁŘOVÉ a Majce ŠIMLOVIČOVÉ, absolovovala vydařené soustředění na Tenerife, z reprezentačního v Nymburce ale už musela předčasně odjet a závěrečnou přípravu posledních 2 týdnů absolovovala  podle papíru. Štěpánka a Majka z důvodů studijních povinností (obě v pondělí maturují) dokonce do Prahy vůbec neodjely, ale včera jsem si v jeden moment říkal, že snad do hlavního města neměla odjet ani Kateřina...... Ostatně v obou individuálních startech nezískala ani jeden extraligový bod a to věru není hezká vizitka, pro atletku, která má patřit k oporám družstava a útočit na nejužší českou špičku. Mdlý nevýrazný projev s časy 12,27 s resp. 12,33 a 25,08 s pak v jejím případě ani nestojí za komentář. Za svými soupeřkami, kterým  nejen vloni, ale i letos v hale ukazovala  záda, pak dobíhala s takovým odstupem, že se mi až přitížilo....

Velmi nelichotivý dojem z individuálních startů pak Kačka alespoň částečně napravila naopak velmi bojovným a odvážným projevem na 1. úseku čtvrtkařské štafety, který  běžela i přes malou zkušenost velmi odhodlaně a statečně a i když jí v samotném závěru výrazně došlo svým úsekem za 56,2 výrazně přispěla k překvapivému vítězství kvartetu, který běžel ve složení VÁVROVÁ, Hluchá, Vrzalová, Slaninová a dosáhl hezkého času 3:44,58 min, přičemž po vynikajícím finiši Jany Slaninové za vítkovickým celkem zaostaly silné a favorizované celky USK Praha, plzeňské Škody, pražského nebo brněnského Olympu s řadou specialistek - reprezentantek v jejich týmech. Ostatně za včerejší čas by si vítkovická děvčata například v loňském roce při MČR doběhla pro stříbrné medaile !!!

Oproti papírovým, ne příliš optimistickým scénářům,  pak oba vítkovické celky skončily na 6. místech a zajistily si výbornou pozici pro udržení extraligové příslušnosti. Druhé kole se koná první červencový den u nás ve Vítkovicích a já pevně věřím, že i výkony členů, snad už kompletní Vlčí smečky budou výrazně lepší, než tomu bylo včera na pražské Julisce.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY: ZDE

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved