Zdeněk v  novém oddílovém rekordu, 3 setiny od národního !!!!

Ozdobou 2. extraligového kola, které se konalo ve Vítkovicích, byl bezpochyby výkon Zdeňka STROMŠÍKA, který v ne příliš přívětivých klimatických podmínkách zaběhl za téměř absolutního bezvětří nové osobní maximum 10,26 s (w 0,1), čímž zaostal za národním rekordem Jana Veleby o pouhé 3 setiny sekundy !!!

Na mužské stovce se sešla skvělá konkurence, v čele s halovým vícemistrem Evropy Jánem Volkem, který před 2 dny vylepšil v Šamoríně národní slovenský rekord na 10,13. Nechyběl český rekordman Jan Veleba, ani trojnásobný halový mistr světa ze čtyřstovky Pavel Maslák... Mužská stovka se zkrátka právem těšila velké pozornosti a byla jen  nesmírná škoda, že dnes v Ostravě nevládly lepší klimatické podmínky. 16 stupňový chlad, změna atmosferického tlaku a neustále se točící severní studený vítr, není vskutku to, co mají sprinteři v lásce..

Již v rozběhu ale Zdeněk nanznačil, že běhá v obdivuhodné formě a při protivětru -0,8 m/s a s vypuštěným závěrem si dokázal časem 10,39 s zajistit postup do 6 členného finále. V něm se sešla na české poměry vskutku hvězdná konkurence. Již zmiňovaného Volka, Velebu a Masláka, doplnil další Slovák v dresu Univerzity Brno Šimon Bujna (PB 10,42) a Ukrajinec ve stejném dresu Volodomyr Suprun, který se pyšní osobákem 10,30.

Po startovním výstřelu vyletěl Zdeněk z bloků jako blesk a byl taky jediným sprinterem, který se vyrovnal s chadným počasím a nejenže se přiblížil alespoň k osobnímu rekordu, což se žádnému ze sprinterů nepovedlo, on jej dokonce o 3 setiny překonal !! Časem 10,26 s dokázal porazit o 13 setin našeho velkého atletického přítele Jána Volka a je to letos  už 3. vítězství v přímém souboji nad tímto fenomenálním sprinterem ze Slovenska (1 x v hale v Linci a 2 x pod širým nebem, v St. Poelten a nyní). Tímto časem vyrovnal 10 let starý oddílový rekord Lukáše Mila, který v témže roce tímto časem splnil kvalifikační limit a zúčastnil se Olympijských her v Pekingu. No a ani se nechce domyslet, jaký čas by byl v současné formě Zdeněk schopen zaběhnout, kdyby bylo alespon o 5 stupňů tepleji a vál mu vítr o povolené normě do zad. ........ 

Zkrátka byla to velká parádka, ke které se vrátíme ještě v následujících dnech v samostatném článku. Je potřeba ještě doplnit, že Zdeněk nastoupil obětavě i do štafety 4 x 100 m a svým výborně zaběhnutým 1. úsekem výrazně pomohl štafetovému vitkovickému kvartetu k hezkému času 41,16 a 3. místu. Celkem získal Zdeněk 13 bodů a byl nejplatnějším členem vítkovického družstva, které i přesto, ale okusí hořkost baráže.... :(

V konečně lepším světle se prezentovaly obě "vlčice" Kačka VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Je vidět, že zátěž školních povinností s ukončení středoškolského studia již mají za sebou a to se projevolo i ve zlepšeném, uvolněnějším  projevu. Kačka dokázala na stovce nejlepším letošním výkonem 12,15 (w-0,8) dokonce postoupit do finále A, ve kterém ovšem hodně zaspala a čas 12,35 (opět protivítr -0,5) nestačil na lepší než 6. místo. 

V opačném gardu bojovala Štěpánka, které se příliš nepovedl rozběh, který běžela s Kačkou za 12,44 s , ale ve finále B , které vyhrála už to bylo o hodně lepší a čas 12,27 s, 5 setin za osobním rekordem má svou hodnotu, stejně jako vítězství nad Kateřinou Hýskovou, která letos už zaběhla 12,05 s....

Zlepšený projev se promítl i do dvoustovky, kde už jsem konečně obě poznával. Kačka si výrazně vylepšila své letošní maximum na 24,69 (w0,7), jen desetinu za ní doběhla v novém osobním rekordu Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která tak napravila minelu z ulitého startu, před týdnem na juniorském  MČR.

Celkem Vítkovice získaly na stovce úctyhodných 18 bodů (Slaninová 9, Vávrová 5, Kolářová 4). Obětavá byla i jejich účast ve štafetě , která opět vedla k bodovému zisku. Krátká štafeta seběžela se 2 hostujícími Slovenkami ve složení Lajcsáková-Putalová-KOLÁŘOVÁ-VÁVROVÁ a dosáhla hezkého času  47,03 , což přineslo 3. místo a 8 bodový zisk. 

Závěrečnou štafetou 4 x 400 m, kdy obě nastoupily v B týmu už jen 4 bodovým ziskem stvrdily úspěch vítkovického týmu žen, který v dnešním kole skončil na vynikajícím 2. místě.

Dobrým projevem se prezentoval i David CÉSAR, který svůj čtvrtkařský závod absolovoval za deště, mohutný finiš v silně obsazené disciplíně mu přinesl za čas 48,54 sice jen jeden bod, ale o síle disciplíny svědčí i fakt, že například junior Onedřej Holub s PB 47,04 s si dnes na bod nesáhl a ze zvučnějších jmen nebyl zdaleka sám. Na dvoustovce předvedl David pěkný běh, který vyhrál, čas 22,27 s v disciplíně kde nechyběl Ján Volko, nebo Pavel Maslák však na bodový zisk nestačil. Ten si David připsal až v dlouhé štafetě, která běžela ve složení Symerský, Danáč, Salamon, Cézar a časeem 3:21,20 min si doběhla pro 5 bodový zisk.

Jediným, kdo s dnešním vystoupením v chladném extraligovém kole nebyl vůbec spokojený  tak byl Honza VÁCHA, který na stovce  běžel nejdříve v rozběhu 11,10 (w-0,8) a ve finále B dokonce ještě o 4 setiny pomaleji, což stačilo jen na 12. místo. Na dvoustovce už to bylo trápení úplné a čas 22,74 nestojí ani za zmínku. Naopak druhý úsek ve štafetě běžel Honza hezky i když předávka mezi Zdeňkem a ním nebyla nic extra, ale čas 41,16 je hezký a 3. místo zajistilo i Honzovi 2 extraligové body.

Tím se uzavřela definitivně první polovina sezony a po krátkém odpočinku se dáme opět do práce, vždyt za 4 týdny už na nás čeká mistrovství České republiky na Kladně.

J.V. 1.7.2018

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved