Osobáky na sprintech v Olomouci...

Olomouc hostila druhé kolo soutěže družstev mládeže, tzv. "gigant" a tentokrát přivítala mladé moravské atlety a atletky ideálním atletickým počasím. Navíc sprinterům, oprotí "tradici" nevál na hlavní rovince, jak je tady zvykem, do obličeje jižní vítr, ale tentokrát severozápadní, tedy po směru běhu a to často o takřka ideální síle. Časy byly často oproti minulému týdnu, kdy se běhalo v Třinci v protivětru, až o 4 desetiny rychlejší (Kolarčík 11,08 Třinec/ 10,69,   Formánek 11,38/10,91....) Škoda, že mimo soutěž nenastoupil například Honza Vácha , který minulou sobotu v přímém souboji prohrál s Vojtou o 16 setin a nad Adamem o 14 setin dokonce zvítězil a hlavně Zdeněk Stromšík, který se už po návratu z Japonska dostatečně aklimatizoval a na tréninku opět předvádí obdivuhodné výkony. Právě klukům vál v Olomouci do zad vítr o síle 2,0 m/s a mohli jsme se zcela určitě dočkat mimmořádného výsledku... Ale v atletice se na "mohl by" a "kdyby" nehraje a tak jak doufáme, že k nám atletický bůh bude v příštích týdnech nakloněn a i my se dočkáme. Zatím to ale s předpovědí na příští tádny moc fajnově nevypadá....

První do soutěže vstoupila ale v dálkařském sektroru, společně s dalšími 22 dorostenkami  Terezka SKLENÁŘOVÁ. Ta se opět prezentovala velmi vyrovnanými skoky, ten nejdelší o délce  536 cm z druhé série jí zajistil krásné 2. místo v nabité soutěži a 9 bodový zisk pro družstvo. Škoda milimetrového přešlapu za 5,5 metru, ale Terezka nemá problémy s rozběhem a následným odrazem a až podrží při dopadu nohy bude to ještě o pořádnou porci centimetrů dále.

V pravé poledne odstartovala stovka žen. V prvním běhu Adrianka FORNŮSKOVÁ skvěle vyběhla o do 60 metrů bojovala o 1. pozici. Pak v posledních 20 metrech trochu ztrácela, ale i tak  z toho bylo nakonec v hvězdně obsazeném běhu hezké 5. místo v novém osobním rekordu 12,59 s, když děvčata běžela tentokrát jen s mírným větrem v zádech o síle +0,6 m/s. Naoopak Terezce SKLENÁŘOVÉ, která zcela suveréně opanovala 2. běh, vál o 2 desetiny rychleji něž povolují pravidla, ale čas 12,72 s je pro dorosteku prvoročačku skvělý, stejně jako 6. pozice v silném startovním poli soupeřek.

Obě děvčata pak nastoupila i o 3 hodiny později na dvoustovce, vítr bohužel už čassto měnil směr a to i proti směru běhu, naštěstí dorostenkám se na chvíli utišil (+0,1) a toho využila Áda ke svému druhému vylepšení osobního rekodu, když v čase 25,58 s doběhla na 3. pozici a to znamenalo další 8 bodovou nálož pro družstvo. Z dálky a stovky už přece jen trochu unavená Terezka se musela spokojit s časem 26,83 s a v celkovém pořadi stačil tento čas na další 3 body.

Jediný náš zástupce MIlan ŠČIBRÁNI tentokrát neběžel svou oblíbenou čtyřstovku, ale představil se na tradiční sprinterské kombinaci 100, 200 metrů. Lépe se mu vedlo na kratší distanci, kde využil ideálních klimatických podmínek (w 1,9 m/s) a ve svém běhu zvítězil v novém osobním rekordu 11,58 s, když ten původní překonal o  33 setin sekundy !!!!  Na dvoustovce pak v metrovém protibvětru stačil čas 23,62 s na  4 body.

V celkovém pořadí pak silné vítkovické dorostenky zvítězily s ohromným náskokem 94 bodů , když k tomuto triumfu významně přispěly Terezka s Ádou, které po dvou kolech se dělí o 3 místo nejužitečnější závodnice ostravského družstva.

Dorostenci s MIlanem skončili stejně jako v prvním kole na 2. místě za velmi silným celkem Olomouce.