Terezka + Milan = 4 starty = 4 x PB

Týden před MČR  pokračovaly 2. kolem soutěže družstev dorostenců a juniorů z celé Moravy. Terezka SKLENÁŘOVÁ a Milan ŠČIBRÁNI se tentokrát představili ve svých doplňkových disciplinách. A vedli si nadmíru úspěšně. Všechna svá vystoupení přetavily v nové osobní rekordy. 

Milan si  před blížícím vrcholem sezony vyzkoušel sprinterskou formu na tratích 100 a 200 m. Na rozvoji absolutní rychlosti musíme s Milanem nadále intenzivně pracovat, aby do budoucna nebyl rychlostně limitován pro svou hlavní disciplínu 400 m. Řeč čísel bývá neúprosná a kritérium dosažitelnosti možného je přímo úměrná rychlostnímu potenciálu, o čemž se v minulosti již nejeden adept na kvalitní čtvrtkařský výsledek přesvědčil....

I když zejména na startu má Milan ještě značné rezervy i tam udělal pokrok a to se promítlo, hned v první disciplíně, kterou byla dorostenecká stovka. Milan nastoupil ve druhém běhu a v osobním rekordu 11,57 s (+1,4) si doběhl mezi sprintery - specialisty pro 2 ligové body.

Ještě lépe se mu dařilo na dvoustovce, kde sice ze 7 dráhy trochu v zatáčce ztrácel kontakt s soupeři (8. dráha nebyla obsazená), ale na cílové rovince si nakonec mohutným fiišem zajistil v 1. běhu 3. pozici. Po odběhnutí všech 3 běhů z toho bylo celkové 4. místo, rovněž v osobním rekordu 23,08 s (+0,3 m/s). Trochu jsme sice doufali včas pod 23 sekundovou hranici, nicméně rychlostní forma, týden před MČR, kde Milan poběží čtyřstovku je povzbuzující..

Dařilo se rovněž Terezce. Ta nejdříve v dálkařském sektoru po velmi vyrovnaných skocích si doskákala v novém osobním rekordu 579 cm pro 2. místo, když přemožitelku našla jen ve své oddílové kolegyni Lucce Pískové, která zvítězila v poslední sérii veleskokem dlouhým 610 cm !!! S výsledkem jsme byli oba spokojeni, i když rovněž Terezka už netrpělivě  pošilhává po magické 6, kterou už na tréninku dvakrát pokořila. Včera k ní nebylo zase až tak daleko, velké rezervy, máme ale v poslední fázi skoku, tedy  před dopadem, kdy nedostatečný předkop, okrádá Terezku o drahocené, troufám si říct, decimetry... Rozběh, odrazová a letová fáze jsou naopak perfektní.

Rovněř Terezka, jejíž nejsilnější disciplínou je momentálně trojskok, kde dominuje českým dorosteneckým tabulkám a v těch světových se nachází na neskutečném 13. místě, zavítala mezi sprinterky, tentokrát na dvoustovce. A opět to bylo úspěšné vystoupení a znovu s výrazným překonáním osobního rekordu. Tentokrát o 21 setin a za čas 25,74 (+0,9 m/s) nakonec brala parádních 7 bodů, když boj o 3. místo prohrála po nesmírně vyrovnaném souboji s přerovskou Patalovou až na cílové šachovnici. Nakonec 7 setin dělilo Terezku od cenného skalpu závodnice, která v letošním roce se pyšní kvalitními časy (12,28 a 25,46)...

Stejně jako u Milana to samé platí i pro Terezku. Týden před MČR jejich foma stoupá vzhůru, což dává oprávněné naděje pro kvalitní výsledek na MČR, které začne již za týden na domácí půdě v Ostravě.

Oba členové Vlčí smečky tak přispěli značným bodovým přínosem ke 2. místu družstva dorostenek a 3. dorostenců, kteří si již prakticky zajistily finálovou účast při MČR dužstev, které se koná 3. října v Jablonci nad Nisou.

J.V. 30.8.2020

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved