Vlčí smečka vstupuje do halové sezony.....

A už je to tady !! Třináct týdnů přípravy uteklo jako voda a zítra, v domácí vítkovické hale, vstoupí šest členů Vlčí smečky do haové sezony roku 2019. Na startu se neobjeví jen Zdeněk STROMŠÍK, který do bloků zaklekne poprvé až příští týden a Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která halovou sezonu letos vynechává. 

Letošní podzimní příprava se nám letos opravdu povedla, troufám si tvrdit, že nejlépe v historii, všichni svěřenci si překonávali svá osobní tréninková maxima a tak i očekávání jsou přiměřená tréninkovým ukazatelům. Zejména Zdeněk STROMŠÍK udivoval na Kanárských ostrovech bežeckými výkony a ve stejném trendu pokračoval i po návratu z prosluněného ostrova. Dnes zvládl 3 úseky rychlostní vytrvalosti 80-120-150 m v časech 8,1-12,4-15,5 (!!)  a to je výrazně lepší výsledek než v loňském roce, kdy měl vydařenou halovou sezonu, v níž vylepšil své osobní maximum o neskutečných 9 setin sekundy a časem 6,60 s se vešel v neredukovaných evropských tabulkách mezi nejlepších 10 evropských sprinterů, když obsadil dělenou pozici s Němcem  Julianem Reusem .  Tréninkové ukazatele posledních dnů dávaly prostor úvahám, zda Zdeněk nenastoupí přece jen už zítra, ale zejména nedočkavý trenér udržel tentokrát na uzdě svou netrpělivost a přípravu dokončíme podle plánu. Vždyť i tento týden jsme ještě  pořád trénovali ve dvou fázích...

Ostatní se ale už na první závody těšit můžou. Já osobně jsem velmi zvědavý na výsledky těch nejmladších. Žákyně 1. ročníku sporotvního gymnázia Adriana FORNŮSKOVÁ a Tereza SKLENÁŘOVÁ mají za sebou konečně systematickou přípravu včetně dvoutýdenního pobytu na Tenerife a od podzimu nový člen skupiny Milan ŠCIBRÁNI dal o sobě vědět už v prosnci, kdy při Vánoční hale překonal na třístovce časem 36,87 s letilý oddílový rekord a vešel se mezi historickou dvacítku nejlepších žáků České republiky, ve které figurují k dnešnímu datu dva členové Vlčí smečky ! Mimo Milana najdeme v top žákovském výběru i Zdeňka Stromšíka a lze si jen přát, aby Milanův progres pokračoval právě ve stopách svého staršího a zkušenějšího tréninkového partnera, který k českému žákovskému rekordu, přidal národní rekord juniorský a letos, jak je všeobecně známo i ten mezi dospělými .. 

No a samozřejmě se velmi těším i na premiéru letos v tréninku výborně vypadající Štěpánky KOLÁŘOVÉ, na Honzu VÁCHU a převážně v Brně ve ztížených podmínkách trénujícícho Davida CĚSARA.

I když všichni absolovují první závod ještě z plné tréninkové přípravy, očekávám, alespoň v některých disciplinách útok na jejich osobní maxima :)

J.V. 4.1.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved