Vlčí smečka na halové MČR bez Zdendy Stromšíka i bez coache.....

Jíž zítra začne v pražské Stromovce halový domací šampionát České republiky. Mistrovství republiky se bude muset obejít bez jedné z jeho největších lákadel, lídra letošních tabulek a 5. nejrychlejšího Evorpana průběžných tabulek Zdeňka Stromšíka. Zdeňkovi, který už má splněný limit na MS v Birminghamu start ošetřující reprrezentační lékař MuDr. Petr Sikora ještě nedoporučil. Příčinou je namožení svalu, které si způsobil po doběhu do cíle ve finále v Linci a i když důkladné sono vyšetření neprokázalo žádné poškození, Zdeněk nohu stále slabě cítí a 100 % jistotu v ní ještě nemá. V tuto chvíli se věnuje důkladné rehabilitaci s fyzioterapeutem, využívá veškéré dostupné terapie, které nabízí DJK fyzio středisko v bezprostřední blízkosti stadionu (ZDE).

I díky jejich péči se jeho stav den ode dne lepší a už Zdeněk  začal po krátké pauze s prvními tréninky. Zdeňka neúčast samozřejmě hodně mrzí , vždyť na MČR chtěl při současné formě atakovat minimálně rekord šampionátu (6,65) a snad i  i něco víc. :)

Do Prahy neodcestovala ani moje maličkost. Ve čtvrtek mě definitivně skolila nějaká nemoc - potvora se kterou se potýkám už od svého návratu z JIžní Afriky. Po 6 týdnech jsem tuto bitvu prohrál, už nepomáhaly zázvorové čaje, ani množství česneku, které jsem zkonzumoval a po probdělé a prokašlané noci s dusivým kašlem a vysokou teplotou mi musela být nasazena antibiotika a minimálně několikadenní hospitalizace v posteli. Pevně však věřím, že příští týden už budu schopen vést všechny tréninky. 

Kdo nás bude v Praze tedy rperezentovat ?. Kačka VÁVROVÁ zvolila tradiční kombinaci 60 a 200 m a pevně věřím, že se podívá alespoň do 1 finále. Honza VÁCHA poběží 60 m a v silné konkurenci to nebude mít jednoduché, ale Honza je velký bojjovník a na velkých závodech se umí vytáhnout.

David CÉSAR poběží čtyřstovku a rád by zaútočil na osobní rekord a se stejným cílem vstupuje do závodu i věkem ještě juniorka Štěpánka KOLÁŘOVÁ na dvoustovce. Na Honzu a Štěpánku pak čeká jejich vchol na juniorském šampionátu v Ostravě.

Ve stejnou dobu jako český šampionát  začne v Bratislavě i slovenský. Na něm samozřejmě nemůže chybět Mária ŠIMLOVIČOVÁ, která v dresu AK Dubnica nad Váhom nastoupí na šedesátce, čtyřstovce a také ve štafetě. Základní cíl je postup do obou finále, dál se uvidí. Není pochyb, že Mária udělá pro úspěšný výsledek maximum.

J.V.16.2.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved