Štěpánka KOLÁŘOVÁ  = klidná síla ....

 

Čerstvá medailistka z MČR "22" ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ na oslavy svého úspěchu nemá čas. V příštích dnech na ni čeká vskutku hektický a náročný závodní program, kdy by chtěla využít stoupající formy a znovu útočit na svá osobní maxima... A tak už dnes po náročném víkendu se opět postavila na aletickou dráhu, aby trenéra i sebe přesvědčila o své stoupající formě. První příležitost bude mít už ve čtvrtek při Zlaté tretře v Ostravě. 

Ve čtvrtek poběží nejdříve s téměř celou českou ženskou sprinterskou špičkou,  hladkou stovku. O hodinu a půl později pak vymění oddílový vítkovický dres za reprezentační a společně se s reprezentačními kolegyněmi budou usilovat o pokoření požadovaného  limitu ČAS  45,25 s , který by jim zajistil účast na ME ve švédském Gavle. Dívčí kvartet by tentokrát měl běžet v nejsilnější možné sestavě, tedy včetně dvojnásobné mistryně republiku ze šampionátu "22" Nikoly Bendové, tak se nechme překvapit, jak se odhodlonaným mladým českým sprinterkám jejich závod vydaří.

V sobotu by pak měla Štěpánka startovat mimo bodování na stadionu v Uherském Hradišti, při 3. kole 1.ligy. Přihlášena je ke startu na 400 m i 200 m a Štěpánka se netají úmyslem na obou distancích ještě letos vylepšit svá osobní maxima. 

Se stejným cílem pak bude nastupovat i k Akademickému MČR v Brně, které se koná již příští týden v Brně Pod Palackého vrchem. Štěpánka je zatím přihlášna k oběma sprinterským tratím, ale i ke čtyřstovce a teprve na základě předešlých závodů, ale také dle povětrnostních podmínek se rozhodně, jaké disciplíny na "Akademičkách" 20 letá studentka Ostravské univerzity zvolí..

Každopádně Štěpánka, jak již jsem uvedl v titulce je pro mne onou klidnou silou, která se o sobě dává čím dál víc vědět !!  Krok za krokem ukrajuje ze svých osobáčků cenné setinky a desetinky. Dívka, která sice již v žákyních se vždy otírala na MČR o medaile , ale tu první získala až na stovce na juniorském šampionátu v Jablonci, kde doběhla na 3. místě za další členkou Vlčí smečky Kateřinou Vávrovou a Aničkou Šuhájkouvou. Půl roku na to, tentokrát na dvoustovce přidala halové juniorské stříbro, když přemožitelku našla jen v Agátě Kolingerové, v létě pak patřila taktéž k  horkým favoritkám na zisk cenného kovu, ale ulitý start již v rozběhu všechny její naděje zhatil. Štěpánka to oplakala, ale nezlomilo ji to a do tréninku se vrhla s ještě větším entuziasmem...

Letos vstoupila do halové sezony výbornou třístovkou 39,93 s a nyní přišel pro ni jako prvoročačku této věkové kategorie  i úspěch na MČR "22", kde si na náročné čtyřstovce skvělým finišem doběhla pro cenný bronz v novém osobním rekordu. Stále se ale snažíme především o rozvoj rychlostních předpokladů, protože časy ze stovky 12,16s (w 12,11) a dvoustovky 24,79 s s téměř hraničící jistotou nebudou posledním slovem mladé vlčice. Každá desetina , pak bude znamenat lepší výchozí pozici z hlediska dosažitelnosti času na čtyřstovce a až Štěpánka opravdu absolovuje přípravu zaměřenou na tuto distanci, lze očekávat výrazné zlepšení jejího dosavadního osobního rekordu. Z tréninkových prostředků se kterými se výkon na jedné z nejtěžších atletických disciplín utváří, zacházíme pořád ještě hodně opatrně, ale už nyní je Štěpánka na této trati v kategorii "22" druhou nejrychlejší Češkou současnosti a mezi ženami je zatím 12. Od 4. místa ji v tuto chvíli dělí něco málo přes sekundu a to není zase až tak mnoho.....

20 letá dívka, které dlouhé roky byla ve stínu tréninkové sparingpartnerky Kateřiny Vávrové,  tak má do budoucna skvělé našlápnuto. Kontinuální růst, její talent spojený s vůlí a odhodláním a skvělé ostravské podmínky jí postrkuji krok za krokem kupředu. V budoucnu bychom mohli o téhle 20 leté sličné vysokoškolačce ještě hodně slyšet :) 

J.V. 18.6.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved