Zdeněk s trenérem přistáli v dějišti MS Birminghamu..

Dnes dopoledne vzlétlo letadlo francouzských aerolinek AIR FRANCE z pražské Ruzyně s první části české výpravy, která míří do dějiště halového mistrovství světa, které se letos koná v anglickém Birminghamu. Na palubě nemohl chybět ani nejrychlejí český sprinter letošní halové sezóny ZDENĚK STROMŠÍK, v doprovodu svého trenéra.

Zdeněk se kvalifikoval výkonem 6,60 s a překonal požadovaný entry standart o 3 setiny sekundy. Do závodu do kterého se kvalifikovalo 59 sprinterů z celého světa, tak nastupuje s 15. nejrychlejším časem ze všech přihlášených (startovky si můžete prohlédnout ZDE) a postup do semifinále by byl jednoznačným úspěchem. Startovka je ovšem nesmírně vyrovnaná a hlavně se jen hemží skvělými atletickými jmény a nechybí ani světový rekordman Christian Coleman (6,34 s), nebo druhý Američan s 3. nejrychlejším časem historie Ronie Baker, který letos zaběhl 6,40 s. Pro Zdeňka, který se postaví konkurenci sprinterů z 46 zemí světa, to jistě nebude jednoduché už proto, že příprava v posledních týdnech zdaleka nebyla ideální. Kvůli drobnému zranění, které si přivodil po doběhu finále v rakouském Linci, kde nejen zvítězil, ale dokázal porazit i celou plejádu skvělých spinterů v čele s vícemistrem Evropy Jánem Volkem (letos už 6,57) , nebo Jamajčanem v tureckém dresu Emre Zafer Barnesem, který minulý týden běžel v Istanbulu dokonce 6,55 s, se Zdeněk dokonce na doporučení lékaře Petra Sikory nezúčastnil ani domácího šampionátu...

Po denních návštěvách fyzioterapeuta PhDr. Mirosava Dobeše s pravidelnými elektroléčbami a vodoléčbami a pravidelných konzulatacích s Mudr.Petrem Sikorou se podařilo dostat Zdeňka do stavu, kdy mohl absolovovat čím dál intenzivnější tréninky a nakonec i na světový šampionát odcestovat.

Rozběhy mužských  šedesátek jsou na programu až v sobotu dopoledne a do té doby nás čekají ještě dva lehčí tréninky… Jeden na rozcvičovacím stadionu a ten druhý už v aréně, kde se světový šaampionát bude konat.

J.V. 28.2.2018, Birmingham

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved