ZDENĚK ZNÁ LOS, POBĚŽÍ SE SVĚTOVÝM REKORDMANEM !!!!

 Mistrovství světa v Birminghamu nabírá na obrátkách a i Zdeněk STROMŠÍK už odpočítává čas do svého startu na hodiny. Po dnešku už známe také los a letošní český lídr nastoupí hned v 1. rozběhu s novopečeným světovým rekordmanem Christianem Colemanem !!!

 Venku za okny již druhý den stále zuří mrazivá bouře Ema, která zcela paralyzovala některé části ostrova. Letadla měla hodinová zpoždění, některé lety byly dokonce zcela zušeny a rozhlas vyzývá řidiče, aby pokud možno vůbec nevyjížděli. Ani takové počasí, ale nemohlo Zdeňka odradit od posledního tréninku v tréninkové hale, která je vzdálena cca 15 minut autobusem od našeho hotelu, kde jsme ubytovaní. Zdeněk si na časově krátkém tréninku po důkladné rozcvičce, naposled vyzkoušel 3 starty z bloků a pak malé natonizování s činkou.

Vzhledek k 3 týdenní závodní pauze potřeboval i tady najít ztracenou jistotu a my byli oba rádi, že se nám poslední trénink vydařil. Zítra v 10:15 místního času (v ČR tedy 11:15) už zaklekne v místní aréně do startovních bloků a bude to hned v 1. rozběhu, ve kterém narazí na čerstvého světového rekordmana Christiana Colemana, kteý letos vylepšil v Albuquerqe nejlepší světový výkon histori na neuvěřitelných 6,34 s !!! Superrychlýchlému Ameičanovi los určil 6 dráhu, Zdeněk zaklekne v dráze číslo 3 a po své pravici bude mít další legendu světového sprintu Kima Collinse, který letos dosáhl absolutně shodného času jako Zdeněk , tedy 6,60 s. 

O přímé postupové místo se bude chtít jistě poprat i Jamajčan ve švédském národním dresu Odain Rose, který letos zaběhl nejlépe 6,72 s, ale jeho osobní rekord je o celou desetinu lepší a také závodník , který poběží v druhé dráze , tedy po Zdendově levici Kemar Hyman z Kajmanských ostrovů, který letos běžel nejlépe zatím 6,73 s , ale osobní rekord z roku 2012 má o 17 setin lepší. 

Zbylí dva aktéři  Jonah Harris a Jacob Al Aida by už o přímé 3 postupové pozice bojovat neměli. Startovka se hemží samými velkými jmény, ale tak to na "světě" chodí. Tady už si vybírat nemůžeme. Pokud by se Zdenkovi, podařilo zítra postoupit do semifinále, mezi nejlepších 24 světových sprinterů, jednalo by se vyjímečný úspěch 23 letého českého sprintera. Naposled se čeští sprinteři představili na světovém šampionátu v Paříži v roce 1997 a pro Ivana Šlehobra a Iva Krska skončila jejich pouť už v rozběhu....

J.V. 2.3.2018, Birmingham

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved