Zdeněk STROMŠÍK snil svůj sen o semifinále jen 4 sekundy.....

Sny o semifinále trvaly jen 4 sekundy..... Zdeňka STROMŠÍKA po výtečném startu, kdy se držel za světovým rekordmanem Colemenem na 2. postupové pozici, před Kimem Collinsem zastavilo obnovené zranění.

Zdeněk nastoupil jako jeden z nasazených hned do prvního ze 7 rozběhů společně se světovým rekordmanem Christianem Colemanem, legendou světového sprintu Kimem Collinsem, Kemarem Hymanem z Kajmanských ostrovů , Jamajčanem ve švédském dresu Odainem Rosem. Pvní 3 se pyšní osobním rekordem pod 10,00 s , Švéd má osobní rekord na šedesátce jen o 2 setiny horší než Zdeněk, tedy  6,62 s ... Zbylí dva závodníci Hohan Harris a Jacob Elanda už nebyli pro Zdeňka vážnými soupeři. 

Prvý start ulil Kemar Hyman na kterého si ale Zdeněk věřil, poněvadž letos v hale předvedl jen 6,72 s a stejně tak i na tmavého Švéda Rose. Bylo jasné, že cesta do semifinále při 3 přímo postupových pozicích povede právě přes tyto dva borce.  Po ulití sprintera z Kajmanských ostrovů, se zdála cesta ještě otevřenější a přímější.

Druhý start vyšel nejlépe práve Zdeňkovi a první polovinu tratě držel krok dokonce i se světovým rekordmanem Colemanem, na 35 -40 metrech však ucítil prudkou bolest v úponu za kolenem a bylo po nadějích. Do cíe dokulhal  za 7,41 s a pro nás oba to  bylo obrovské zlklamání, které trvá i v tuto chvíli.... 

Zdeněk po ošetření pak už jen sledoval v televizi spanilou jízdu našeho kamaráda Jána Volka, který jako jediný Evropan postoupil až do finále, kde časem 6,59 s skončil na fantastické 6. pozici. Ironií osodu je, že při svém osobním rekordu v Linci, porazil nejen skvěle připraveného Janka, ale i dalšího včerejšího finalistu Jamajčana s tureckým pasem Barnese. Bohužel, i když se ukázalo, že zranění nebylo vážné, přes maximální péči, které se nám v Ostravě dostávalo, noha při maximálním zatížení nevydržela a Zdendovi i mě se rozplynul jeden velký sen.

Teď je potřeba zamáčknout slzu, potlačit  obrovské zklamání, doléčit zranění a pustit se s novou enegií a entuziasmem do přípravy na letní sezónu !! Trenér po návratu domů musí přepracovat tréninkové plány a možná i termíny soustředění a zodpovědně a plně se připravit na letní sezónu, tak abychom navázali na vydařenou sezonu halovou, ve které by každý čas, který Zdeněk zaběhl jej posunul do semifinále světového šampionátu.... Bohužel drobná zdravotní indispozice přišla v nejméně vhodný okamžik, kdy Zdenda výkonostně stoupal strmě vzhůru a vše mělo vyvrcholit právě v Birmingamu... Pevně však věříme oba tomu, že co se nepovedlo tady si vynahradíme už v srpnu v Berlíně, kde se koná letošní Mistrovství Evropy pod širým nebem. :)

VIDEO: ZDE

JV 4.3.2018, Birmingham

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved