ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ 

Štěpánka, která se letos bude loučit s juniorskou kategoií, má za sebou nejúspěšnější sezonu své atletické kariéry. Dokonale využila ostravských podmínek i nastřádaných objemů při jihoafrickém soustředění, v zimních měsících se jako jediná z hodnocených vyhla chřipkové epidemii a zaznamenala největší výkonnostní progres. Na mistrovských tratích si výrazně vylepšila osobní rekordy a ve 2 případech (60 a 200 m) si dokonce vylepšila osobní rekordy absolutní. Parádní tečkou za úspěšnou sezónou pak bylo její vystoupení na juniorském MČR, kdy na šedesátce skončila ve finále 4, na dvoustovce pak brala svou první mistrovskou medaili v hodnotě stříbra. Na Mistovství Moravy a Slezska pak Štěpánka napodobila Kačku Vávrovou, která v loňském roce získala v ostravské hale zlaté double. Štěpánka zvítězila na obou sprinterských tratích. Velmi lichotivé 7. místo získala talentovaná Vlčice i na MČR dospělých a moc setinek ji nedělilo, ani od postupu mezi nejlepších 5  finálových sprinterek. V čerstvě vydané moravské ročence kraluje Štěpánka moravským a slezským juniorkám na 60 m i 200 m a s časy 7,73 s  a 24,79 ji patří mezi ženami 7. resp 4. místo. Po vydařené halové sezóně  tak může Štěpánka optimisticky vyhlížet i letní sezonu..

KATEŘINA VÁVROVÁ

Kačka má za sebou trošku rozpačitější sezonu s dobrým koncem.  V jihoafrickém Potschefstroomu se prezentovala velmi dobrými tréninkovými ukazateli, bohužel Katčina imunita při vysoké zátěži nebývá nejlepší, tak ani v letošní zimě se jí nevyhnulo virové onemocnění. To se promítlo i do její výkonnosti v prvních lednových startech a zejména  první vystoupení na dvoustovce (25,22 a 25,11) byly v jejím případě neuspokojivé.. Vzhledem k velmi časnému termínu MČR dospělých jsme dokonce přemýšleli o předčasném ukončení sezóny, ale nakonec s Kačka přece jen chytla a opět dokázala, že je typem závodnice, které rostou křídla s významem soutěže. Při posledním halovém startu, kterým byl národní šampionát dospělých se jí první den přece jen podařilo postoupit do finále šedesátky v nejrychlejším letošním čase 7,62, kde nakonec skončila 7., ještě lépe se jí vedlo na dvoustovce, kde jí nejdříve letošák 24,55 zajistil postup do finálové pětky a tentokrát si Kačka svou šanci vzít nenechela !!!. Opět vylepšeným sezóním maximem 24,39 s doslova vydřela svou první individuální  medaili na MČR dospělých v hodnotě bronzu !!! Společně s mistrovským moravským titulem na šedesátce, tak nakonec i ona může mluvit o úspěšné sezóně, nicméne Katčiny cíle jsou výrazně vyšší a v létě by se nadvoustovce ráda přiblížila hranici 23,50 s. K dosažení této mety vede ovšem ještě dlouhá, trnitá cesta, dlážděná potem a mozoly :)

Majka ŠIMLOVIČOVÁ

I naši slovenskou akvizici přibrzdil v halové sezóně týdenní výpadek. Majka předváděla stabilní a velmi vyrovnané výkony, bohužel ani v jedné disiplíně tzv. neulítla a tak na sprinterských tratích ukončí sezonu s časy 7,82 s (druhý nejlepší výkon kariéry) a na dvoustovce 25,43 s (desetinu za halovým  PB). Těšit se tak mohla alespoň z osobního rekordu na třístovce - 40,54 s z úvodu sezóny. Tento čas dostačuje na Slovensku na 300 na 3. místo mezi ženami za suveréními účastnicemi MS Bezekovou 37,70 a Půtalovou (38,21 s).  Slušná třístovka pak dodala Majce i odvahu nastoupit ke startu na čtyřstovce a to se jí vyplatilo. Na juniorském MČR po takticky dobře zvládnutém výkonu, vybojovala Majka časem 58,81 s svůj první mistrovský titul na této distanci. Na šedesátce brala mezi slovenskými juniorkami bronz a ve štafetě 4x200 m si dofinišovala opět pro zlato, přičemž dubnický kvartet zaostal za národním rekordem jen o 14 setin sekundy.Další cenný kov za štafety získala na šampionátu dospělých, kde děvčata z Dubnice bralavvv stříbro, v individálních disciplinách tentokrát vyšla 18 letá Majka medailově naprázdno. Na šedesátce skončila ve finále 6 , na čtyřstovce jí proklouzlo finále doslova mezi prsty a celkově brala 5. místo.... Měřeno optikou medailové sbírky by mohla být tedy s halovou sezonou spokojena i ona, na Slovensku je ovšem úroveň většiny disciplin slabší než u nás a tak toto kritérium obstojí jen částečně. Rozodně v létě by si Majka chtěla vylepšit osobní rekordy na všech sprinterských tratích a také opráší dálkařské tretry :) Se čtvrtkařským juniorským kvartetem by se po loňském úspěchu v Grossetu ráda podívala i na "svět" do finského Tampere.

J.V. 28.3.2018

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved