HALA 2020 - TEREZA SKLENÁŘOVÁ

Ten kdo má rozhodně více než dobře nakročeno do letní sezóny je nejmladší členka Vlčí smečky Terezka SKLENÁŘOVÁ. Studentka druhého ročníku Sportovního gymnázia má za sebou vydařenou halovou sezonu, ve které si překonávala osobní rekordy ve všech dispciplinách na které se specializuje.  Jako u jediné členky skupiny to nejsou sprinty, ale horizontální skoky. Tereza se ovšem umí prosadit i ve sprintu.  Počátkem ledna poprvé na šedesátimetrové distanci běžela pod 8,00 s !! Čas 7,99 s  a zlepšené rychlostní ukazatele predikovaly, že pokud Tereza skloubí rychlost s odrazem, dočkáme se posunutí osobních maxim i na dálce a v trojskoku, tedy disciplínách na které se specializuje.

A to se stalo velmi brzy. Formu si načasovala stále ještě 16 letá dorostenka v ten nejsprávnější čas. 2. února na Mistrovství Moravy a Slezska si skokem dlouhým 576 cm vytvořila nový absolutní rekord ve skoku dalekém a ve velmi silném starovním poli obsadila 2. místo. Titul moravské halové vícemistryni brala i v trojskoku, kde si rovněž výrazně vylepšila své osobní maximum na 11,47 m.

Tři dny po halovém moravském šampionátu si z dálkařského sektoru  odnesla  za výkon 564 cm hezké 3.místo na největším českém halovém mítnku CZECH INDOOR GALA. Výkon 564 cm prokázala stabilnost formy a a velmi dlouhý skok z první série, bohužel s nepatrným přešlapem nazanačoval, že Terka může doskočit ještě minimálně o 20 cm dále.

Na MČR se sešla na dálce i v trojskoku opět mimořádná konkurence ve které mladá "vlčice" obstála. V dálce jí medaile utekla až posledním pokusem, přesto 4. místo za výkon 567 cm byl jejím dosavadním největším úspěchem atletické kariéry.

Vytoužené medaile se dočkala o den později. Soutěž v trojskoku se od začátku pro ni nevyvíjela příliš dobře. Do finále postoupila po úvodních  nepovedených skocích s "odřenýma ušima" a ze 7. místa. První finálový pokus přešlap..... V pátém pokusu ale prokázala Terezka nesmírnou bojovnost a skokem dlouhým 11,84  se usadila na 2. pozici, kterou už do konce soutěže neopustila. Naopak již více uvolněná přidala v poslední sérii  ještě dalších 5 cm a skokem dlouhým 11,89 m strvrdila vydařený závod. Historicky jí tak skokem z poslední série patří pozice v první dvacítce dlouhodobých dorosteneckých tabulek.

Výkonostní progres samozřejmě vede i k úvahám o účasti na ME dorostu v italské Rieti. Nicméně s  Terezkou jsem domluvený, že neudělám nic co by bylo v rozporu s mým trenérksým přesvědčením a nepoužiji tréninkových prostředků, které by její přirozený růst měly nějakým nevhodným způsobem zakcelerovat. Pokud požadovaná kritéria splní z "našeho" tréninku samozřejmě se zlobit nebudu, když si účast na evropském dorostenckém šampionátu vybojuje, ale za každou cenu v ústrety tomuto cíli nepůjdeme ... Byla by totiž nesmírná škoda, ohrozit nevhodnou tréninkovou skladbou Terezčin přirozený talent....

HALOVÁ SEZÓNA 2020:

MMaS dorost:

dálka 576 cm         2. místo

trojskok 11, 47 m   2. místo

MČR dorost:

dálka  567 cm       4. místo

trojskok  11,89 m   2. místo

J.V. 6.3.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved