MAJČINA BILANCE 2017 -10 medailí na MSR, finále MEJ, slovenský rekord ..... !!!!

 O úspěšné sezoně může mluvit také  Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Zisk 10 medailí na národních šampionátech a úspěšná účast na juniorském ME v Grossetu, Evropském finále juniorských mistrovských družstev v portuglské Leirii a juniorském „mezistátku“ v Trnavě mluví za vše.

Samotný výčet letošních úspěchů 18 leté rodačky z Horky nad Váhom je předlouhý. Po loňském roce, kdy se zúčastnila MS v Kolumbii, nebylo snadné navázat na mimořádně úspěšný rok 2016. Navíc právě v Kolumbii se Majka zranila a de facto ukončila sezonu. Nicméně do podzimní přípravy už nastupovala s velkým odhodláním a entuziasmem, vydařila se i prosincová příprava v ideálních podmínkách jihoafrického Potschefstroomu a odměnou byly Majce výsledky už v halové sezóně. Poprvé ve svém mladinké atletické kariéře získala medaili na MSR dospělých a to hned dvakrát !!

První den šampionátu v běhu na 60 m našla přemožitelky jen v mnohem  zkušenějších slovenských reprezentantkách Alex Bezekové a Yvety Půtálové a časem 7,88 s si doběhla v atletické hale Elán pro cenný bronz !!

O den později pak přidala druhý cen kov na dvoustovce, když pořadí prvních tří bylo shodné jako na šedesátce.

Povzbuzena tímto úspěchem Majka odjížděla na juniorské MSR, kde do své medailové sbírky přidala kov v hodnotě stříbra. Majka do 40 metrů vedla, pak ale ucítila „píchnutí“ v levém lýtkovém svalu a musela výrazně zvolnit. Vítězství tak přenechala dalšímu výraznému slovenskému sprinterskému talentu – Patrícii Garčárové. Plánovaný start na dvoustovce jsme tak již logicky vynechali…

Jarní přípravné období proběhlo v pořádku a bez zdravotních komplikací a již na soustředění v italském San Benedettu Majka ukazovala i skvělý rychlostně vytrvalostní potenciál a začali jsme vážně uvažovat i o startu na čtyřstovce.

Týden před MSR dospělých si Majka otestovala sprinterskou formu v Trnavě. Solidní časy, blížící se k osobním maximům, však znehodnotil příliš silný vítr. Přesto byla s časy 12,20 s a 25,19 s Majka velice spokojena.

Na juniorském MSR , které se bohužel konalo ve stejném termínu, jako český juniorský národní šampionát,  jsem nemohl být  osobně přítomen. I bez mé přítomnosti  Majka opět čarovala !! Z bratislavské Gardy si odvezla 3(!!) cenné kovy. V běhu na 100 m brala v nádherném a velmi těsném souboji bronz v čase 12,09 s. Radost z nového PB však opět zkazil příliš silný vítr. Ve sprinterských štafetách si doběhla jako finišmanka svého nového klubu AK Spartak Dubnica nad Váhom pro zlato !!!  O den později  přidala opět bronz v nejlepším letošním výkonu 25,20 s i na dvoustovce.. Po zlatém double Kačky Vávrové v Jablonci, bronzu Štěpánky Kolářové  a velice úspěšném startu Zdeňka Stromšíka na ME družstev sk. A v Lille, to byl pro Vlčí smečku hodně úspěšný víkend.

Majka si odskočila do Ostravy na Zlatou tretru, kde absolovovala stovku v národním programu a svůj běh vyhrála v šase 12,33 s, když dokázala porazit soupeřky s lepšími PB než má ona a odjela na MSR dospělých do Banské Bystrice na které bude vzpomínat jako na vůbec nejúspěšnější ve své dosavadní kariéře.

 V běhu na 100 m si stejně jako v hale doběhla pro bronz !!!! Pořadí rovněž identické. Bezeková-Půtalová-ŠIMLOVIČOVÁ. Majka časem 12,25 s porazila ve finále i obě své přemožitelky z juniorského šampionátu Garčárovou a Močáryovou. VIDEO: ZDE  Fantastickým finišem na 4. úseku pak Majka doslova vydřela stříbrný kov AK Dubnici ve štafetě 4 x 100 m.

Na velmi silně obsazené dvoustovce  stačil její výkon pouze na 5. místo, ale s časem 25,03 s (w1.6) byla Majka velmi spokojena. Svou medailovou sbírku pak zkompletovala neuvěřitelným výkonem na rozhodujícím posledním úseku čtvrtkařské štafety. Majka na posledním úseku stahla ohromný náskok banskobystrické Dukly a přinesla štafetový kolík v čase 3:58,42 minuty do cíle jako první a po zásluze brala svou první zlatou z dospěláckého šampionátu. A byl to právě Majčin výkon ve čtvrtkařské štafetě, které reprezentační mládežnické slovenské trenéry zaujal natolik, že začali přemýšlet o jejím případném startu ve slovenské juniorské reprezentační štafetě v Grossetu. Svůj výkon však musela ještě 1 x potvrdit a  my domluvili jsme se, že se tak stane na juniorském MU v Trnavě…..

Na něm Majka nastoupila na sprinterských tratích jen na stovce a do cíle doběhla jako nejrychlejší Slovenka na 5. místě v čase 12,22 s a podruhé během 1 týdne porazila v přímém souboji svou největší juniorskou rivalku na této distanci na Slovensku – Patricii Garčárovou!! Avizovaný start ve čtvrtkařské štafetě se vydařil….. Majka si nenechala vzít nabídnutou příležitost, svůj třetí úsek zvládla s bravurou a 5 slovenských trenérů jí naměřilo čas v rozmezí 56,2 -56,7 a bylo rozhodnuto. Majka do Grosseta odjede !!!!!

Výsledek je dobře znám. Majka se v Grossetu za nabídnutou příležitost odvděčila fantastickým projevem. Slovenský kvartet ve složení Zapletalová – Takácsová-Žilkková-ŠIMLOVIČOVÁ  postoupil do 8 členného finále v novém slovenském národním rekordu, vylepšeném o 4 sekundy !!! Ve finále vystřídala Žilkovou Gajanová, holky se vydaly ze všech sil, na lepší než 8. místo to již nestačilo, ale podruhé během 2 dnů překonaly slovenský národní juniorský rekord, který má nyní hodnotu 3:44,46 minuty. Ještě důležitější je skutečnost, že oficiální časomíra naměřila Majčin úsek 55.47 s (!!!) a byl to nejrychlejší úsek slovenských děvčat, včetně semifinalistky na tomto MEJ Emy Zapletalové. Výkon štafetového kvartetu byl druhým nejlepším výkonem slovenské reprezentace, po bronzové medaili Gabriely Gajanové.

Po zaslouženém odpočinku, Majka v závěru plnila zejména své povinnosti vůči svému klubu. S dubnickým Spartakem dokázaly téměř nemožné, když porazily favorizované atletky Dukly Banské Bystrice i ŠK ŠOG Nitra a zvítězily v nejvyšší atletické soutěži na Slovensku a mohu se těšit příští rok na finále evropských družstev, které se bude konat pravděpodobně ve Finsku.

Zlatým hřebem úspěšné sezony, pak byla Majčina účast na Evropském poháru juniorských družstev v portugalské Leirii. Majka v běhu na 100 i 200 metrů, obsadila fantastické 2. místo, jako finišmanka štafety pak přinesla štafetový kolík na 3. pozici. S 15,5 bodovým ziskem tak byla nejúspěšnější členkou dubnického juniorského družstva, které nakonec skončilo těsně na hezkém 4. místě.

Startem v Portugalsku se uzavřela úspěšná sezona sympatické Vlčice ze Slovenska, která jen na národních šampionátech získala letos 10 medailí (!!!) a je finalistkou MEJ. Odchod z Uherského Hradiště za lepšími tréninkový podmínkami do Ostravy, by jí měl pomoci v dalším výkonnostním růstu i v roce konání juniorského MS v Tampere…

J.V. 24.10.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved