První "placka" na MČR ......

JIž v roce 2014 útočilaˇv Plzni, kde se konal žákovský  mistrovský šampionát, tehdy 15 letá  žákyně na medaile z MČR. V západočeské metropoli se jí to ještě nepovedlo a skončila shodně v běhu na 60 i 150 metrů na nevděčném 4. místě. Na delší distanci dokonce ve stejném čase s domácí Annou Kozákovou.... Náplast na obrovskou smůlu byla až nominace do reprezentační žákovské štafety na MU ve Slovinsku a tak rodačka z Kroměříže, oblékla v témže roce poprvé i reprezentační dres !!

Ona dvě čtvrtá  místa byla také na dlouhou dobu 3 let , nejlepším umístěním pracovité "vlčice",   přičemž nejlepším výsledekem bylo loňské 5. místo mezi dorostenkami na dvoustovce na dorosteneckém šampionátu v Třinci...

Letos Štěpánka na sobě hodně zapracovala a moc jí k výkonostnímu progresu pomohla soustředěni v Jihoafrické republice a v Itálii. Už v hale začala naznačovat své možnosti, když na nejkratší distanci  pravidelně běhala pod 8 sekundovou hranici a i přes slabší starty nakonec v juniorském halovém finále získala na šedesátce překvapivé finálové 6. místo. Na moravském halovém šampionátu vytvořila krásný tandem s Kateřinou VÁVROVOU a v běhu na 60 i 200 metrů opanovala děvčata mezi juniorkami shodně dvě prvá místa.

Na dobrou halovou sezonu navázala Štěpánka hned v úvodu i v sezoně hlavní. Již ve vítkovickém dresu, kam na jaro přestoupila, atakovala jeden osobní rekord za druhým a vše vyvrcholilo na MČR v Jablonci, kde Štěpánka si v běhu na 100 m doběhla pro svou první mistrovskou medaili v hodnotě bronzu, když přemožitelky našla jen v účastnicích MEJ v Grossetu Katce Vávrové a Aničce Šuhájkové. Navíc už v rozběhu časem 12,22 s (1.1m/s) si výrazně vylepšila své osobní maximum a ve fantastickém finále, jí stejně jako Kateřině, která běžela vynikajících 11.59 s radost nad dalším vylepšením osobního rekordu, zkazil vítr, který vál o pouhé 3 destiny sekundy silněji, než povolují pravidla... :( Štěpánka běžela 12.14 s a my jsme měli poprvé na "mistrovské" bedně 2 zástupkyně skupiny......  

Podobného výsledku chtěla dosáhnout i na dvoustovce, ale ani mohutný cílový finiš na cílové rovince na medaili nestačil a Štěpánka skončila opět "bramborová", když na medaili bylo potřeba běžet o 7 setin rychleji. Nicméně výkon to byl parádní, potěšilo i , byť opět větrných 24,90 s a být 4., když na bednu se vešli takové závodnice jako Vávrová, Šuhájková a Kolingerová, není opravdu žádná ostuda.... 

První polovinu sezony Štěpánka ještě uzavřela 2. července při extraligovém kole ve Vítkovicích. Z času 24,86 s měla taktéž velkou radost, už proto že takový výsledek počátem července už neočekávala.

Po 2 týdenní prázdninové přestávce Štěpánka přiměřeně "přitrénovala", nicméně první starty a některé výsledky budily spíše rozpaky (300 m - 42,95 s ??), ale svou ztracenou formu našla v pravý čas. Na vrcholu podzimní sezony -  MČR 22 na rekonstruovaném oválu na Slavii..... V hodně silné konkurenci Štěpánka postoupila na tomto typu šampionátu poprvé do finále a to v běhu na 100 i 200 metrů . Na stovce skončila časem 12,35 s na 7. místě a na dvoustovce si doběhla hezkým výkonem 25,07 s dokonce pro místo 5. !!

Úspěšnou sezonu pak zakončila na domácím stadionu ve Vítkovicích, kde na MČR juniorských družstev svým výrazným bodovým ziskem přispěla k hezkému 4. místu ostravských děvčat.

V příštím roce bude Štěpánka maturovat, ale navzdory školním povinnostem, by ráda v  téměř ideálním ostravských, tréninkových podmínkách, udělala ráda další výrazný výkonnostní progres. A častěji bychom jí měli vidět i na distanci 400 m, kam bude čím dál více směřovat  a kde by její předpoklady měly bý největší:)

J.V. 12.11.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved