ADRIANA FORNŮSKOVÁ - 2018

Áda to v letošním roce neměla vůbec jednoduché. V zimě i v létě více než často a hlavně dlouhodobě bojovala s onemocněním, při kterém musela brát antibiotika, což způsobobvalo až několikatýdenní tréninkové výpadky.  Více něž by bylo zdrávo, byla nucena trénovat "podle papíru" na stadionu v Uherském Hradišti a také na ni čekaly náročné zkoušky na ostravskké Sportovní gymnázium, která zvládla ovšem jako jedna z nejlepších uchazeček a od letošního září je to už přece jen pro nás oba o hodně snazší. ...

Přes výše napsané dokázala Áda dosáhnout několika velmi pozoruhodných výsledků, z nichž vystupuje zejména skvělá šedesátka na republikovém finále Poháru rozhlasu, kde časem 7,74 s skončila celkově na vynikajícím 2. místě, když přemožitelku našla jen v české rekordmance Adéle Novotné z Jablonce nad Nisou.. 

Velkou radost mi udělala na dorosteneckém MČR i její překvapivé vystoupení ve čtvrtkařské (!) štafetě, kde Adrianka svým perfektím výkonem na svém úseku přispěla  štafetě vítkovických děvčat ke skvělému mistrovskému stříbru. Hodnotu stejného kovu jí zavěsili na krk i při finále MČR družstev v Opavě, přičemž po celý rok a ve všech kolech, včetně toho finálového, patřila Áda k nejvýraznějším členkám dorosteneckého družstva s výrazným bodovým přínosem. 

Na stovce uzavřela sezonu časem 12,69 s na dvojnásobné trati jen těsně nepokořila 26 sekundovou hranici (26,01). Na silně obsazeném Mistrovství Moravy a Slezska sončila na stovce na hezkém 3. místě a na dvoustovce si ještě o 1 místo polepšila...

Od podzimu už je Áda členkou Sportovního gymnázia s internátním ubytováním  a jako členka vítkovického oddílu má vytvořeny ideální podmínky pro svůj další výkonnostní  růst. Od prvních dnů je vidět , že tréninky mají úplně jiný náboj, než když musela trénovat celý půlrok s Terezkou Sklenářovou sama. Není se tedy co divit, že se velmi těším na její první halové starty. :)

J.V. 16.11.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved