DAVID CÉSAR - 2018

Student stavební fakulty brněnské Masarykovy univerzity je jedním z těch příkladů sportovce, který dokáže snoubit  náročné vyšokolské studium s vysokou sportovní výkonností. Samozřejmě k trenérově představě o ideálu to má daleko, ale rodák z Ivančic, který většinu tréninků absolovuje v Brně, je velmi poctivý a zodpovědný atlet a je zjevné, že atletika a samotný trénink mu dělá opravdovou radost. V loňském roce doslova šokoval domácí atletické odbrníky, když si v Třinci na MČR dospělých doběhl na čtyřstovce v novém osobním rekordu 47,48 s pro bronzovou medaili. Letos bohužel toto kvělé postavení nemohl z důvodu červencového zranění obhajovat, ale i tak nemůže David mluvit o nepovedené sezoně.

V hale si zaběhl při MČR nový osobní halový rekord 48,83 a jen jedna taktická chyba mu zavřela finálové dveře. K postupu mezi nejlepších 6 českých čtvrtkařů chybělo Davidovi 25 setin a v celkovém pořadí skončil na 8. místě....

V létě se mu podařilo vybojovat v Brně na Akademických hrách zlatou medaili, v nejlepší formě se prezentoval 13. června při Zlaté tretře v Ostravě, kde dosáhl nejlepšího letošního šasu 48,24. Jeho výkonnost měla stoupající tendenci, velmi slušným výsledkem se prezentoval  i na Memoriálu Odložila a při 2. extraligovém kole, kde rovněž běžel hluboko pod 49 sekundobou hranici. Bohužel červencové zranění při posledním úseku tréninku rychlostní vytrvalosti, mu znemožnilo nejen účast na domácím šampionátu dospělých, ale de facto udělalo tečku za celým atletickým rokem. David pak absolovoval v polovině září už jen 1 nepříliš povedený start při baráži v Ústí nad Labem.

V současné době už je David v plném tréninkovém procesu, absolovoval s námi společně 2 týdenní soustředění ve Vysokých Tatrách a také si uspořádal studijní povinnosti natolik, že alespoň 2 x týdně může absolovovat 2 fázový trénink.  Pokud zůstane zdravý mohl by David už v halové sezóně opět zaútočit na svá osobní maxima.

J.V. 13.11.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved