MAJKA ŠIMLOVIČOVÁ - 2018 

I přes pernamentní zdravotní potíže si dokázala naše slovenská "vlčice" výrazně vylepšit osobní rekord na 400 m, který jí zajistil účast ve štafetě na 4 x 400 m ve finském Tampere. Tady se děvčata prezentovala solidním výkonem umocněným slovenským rekordem. Nemůže být ale pochyb, že i Majka od sezony očekávala více. Přesto se jí podařilo po dorosteneckém MS v Kolumbii a loňském ME v Grossetu odcestovat na své další, tentokrát juniorské MS  a s touto bilancí patří k nejúspěšnějším členkám Vlčí smečky.

Od příchodu do tréninkové skupiny se v tréninku velmi poctivá Majka, nemůže zbavit zdravotních potíží. Její křehká tělesná schránka se už  musela vypořádat s dvojí únavovou zlomeninou, zraněním hamstringu i kotníkových vazů, letos v Tatrách si stěžovala na bolest achilovky a následné vyšetření prokázalo zánětlivý proces.Trenér si už u jejího jména zvykl, že sv průběhu tréninkového procesu čaruje jak legendární David Coperfield, aby se za uplynulou sezonou dalo ohlédnout s pocitem, že to stálo za to. 

Tak tedy letošní bilance: Halový juniorský mistrovský titul v běhu na 400 m, bronz na šedesátce, 6. místo na šedesátce mezi dospělými a promarněná medailová příležitost na čtvrtce, kde nakonec skončila 5., v létě pak zklamání ze 4. místa na juniorském šampionátu, kam nastoupila s teplotou, ale naopak velmi dobře zaběhlý úsek na MS , kde slovenský kvartet skončil v národním rekordu ve velmi silné konkurenci na lichotivém 16. místě, například před ambiciózními týmy z Jamajky, nebo Ukrajiny.

Ke kladům patří i velmi hezký výkon na juniorském MU ve Vyškově, kde si Majka zaběhla výrazný osobní rekord 56,53 s, tedy posun o neskutečné 2 sekundy !!!

Takže celková bilance: nějaká ta placka, osobní rekordy v hale i venku na čtvrtce, účast na MU i MS.... Na to, že jsme v tréninku kličkovali před bolístky jak zajíc před kořisti chtivými  nimrody a navíc v maturitním ročníku, troufám si říct, že  to nebyl  ztracený rok. 

V příštím roce se chce Majka naplno věnovat jen a jen atletice. K tomu, aby se posouvala dál potřebuje jen jediné a to je zdraví !!! Vůle, odhodlání a chuť poprat se s překážkami sympatické Slovence z Horky nad Váhom nechybí.

J.V. 7.11.2018 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved