ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ - 2018

Spokojena s uplynulým rokem může být Štěpánka KOLÁŘOVÁ. I na ni čekala na jaro zkouška z dospělosti a také přijímací pohovory na VŠ, které zvládla a byla na Ostravskou univerzitu přijata. A nejen to. Na poli sporotvním si Štěpánka, dokázala vytvořit osobní rekordy na 60, 200,300 i 400 m a za svým personálním maximem zaostala na stovce jen o několik setinek, navíc jablonecký čas na loňském MČR, ze kterého si přivezla juniorskou bronzovou medaili byl dosažen za ideálních klimatických podmínek, na které letos neměla Štěpánka na sprinterských  distancích štěstí... K absolutní spokojenosti však přece jen malý kousíček chybí.... Zejména minela na juniorském MČR na dvoustovce, kdy jako jedna z nejžhavějším kandidátek na medailový zisk, ulila již v rozběhu.... V optimální formě běhající Štěpánka tak musela rezignovat nejen na medailový zisk, ale pravděpodobně i na výrazné vylepšení osobního rekordu.

Halová sezona se Štěpánce povdla mimořádně.Na Mistrovství Moravy a Slezska nejdříve získala zlaté double, ve výrazně vylepšených osobních maximem 7,78 s a 24,85 s, tyto osobní rekordy dokázal pak ještě o 3 týdny později na juniorském MČR vylůepšit na 7,73 s a výborných 24,79 s , což znamenalo na šedesátce ve velmi silné konkurenci nevděčné 4. místo , ale na dvoustovce nádhernou stříbrnou medaili....

Na výborně rozběhlou halovou sezonu jsme chtěli navázat i v létě. Dokonce jsme začali uvažovat o startu na juniorském ME v Tampere... I přes výše napsané, studijní povinnosti si přece jen malou daň vybrali. Štěpánka nemohla odjet na důležité jarní soustředění na Kanárských ostrovech a tréninková ztráta v tak důležitém časovém období  byla přece jen znát. Po rozpačitějším jaru, kdy ale Štěpánka oblékla štafetový reprezentační dres,  chytla formu v pravý čas a na juniorském MČR vybojovala na stovce 5. místo v nejlepším letošním čase 12,27 s a o zahozené příležitosti na dcoustovce jsem již mluvil.

O týden později při druhém extraligovém kole, dokázala v chladném počasí vyhrát stovkové B finále za 12,27 s (+0,4) a také si vyrovnat halový osobák na dvoustovce za 24,79 s . Na "dospěláckém MČR ji 2 x utekl těsně postup do finále. Na stovce skončila celkově 10.,  2 setiny od postupu a ještě větší smůlu měla na své oblíbené dvoustovce, kde doplatila ve svém běhu na silný protivítr  (-1,5 m/s) a naopak v posledním běhu soupeřkám válo do zad (+0,6) a bylo vymalováno. Při 6 drahách v zatáčce, které na Kladně jsou, skončila jako 1.nepostupující před branami finále, nicméně 7. místo mezi nejlepšími ženami na MČR je dobrým počinem...

Štěpánka pak ještě na konci sezony přidala kvalitní čas a nový osobák na čtyřstovce (56,53), tedy distanci, kam se její zraky v příším roce budou upínat čím dál častěji. Bez její pomoci si vůbec nedovedl představit svou roli vedoucí juniorského družstva Vítkovic. Štěpánka patřila v průběhu roku k největším oporám ostravského celku, vždy přinášela pořádný bodový příděl a nejinak tomu bylo i ve finále MČR družstev, kde nakonec ostavské děvčata skončila o nešťastného půl bodu za medailí !!!

O to větší radost měla, když naopak ve finále extraligy, které se konalo na stadionu v Uherském Hradišti, přispěla svou působností k překvapivému bronzu celku ze severu Moravy.

Od října se Štěpánka vrhla s novou energií a entuziasmem do podzimní přípravy a protože si dokázala upravit školní plán natolik, že na přednášky bude chodit jen 1 x týdně je zde reálný předpoklad, že její  sportovní kariéra nebude nijak limitována. Štěpánka je chytré děvče, která si umí své povinnosti dobře rozvrhnout a nadále tak pro mne zůstáva do budoucna tím pověstným černým koněm, který by v budoucnu mohl hodně, ale opravdu hodně přkvapit :)

J.V.  2.11.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved