TEREZA SKLENÁŘOVÁ - 2018

 Dnes uzavíráme seriál hodnocení uplynulého atletického roku nejmladší členkou Vlčí smečky Terezkou SKLENÁŘOVOU. Ta stejně jako její nejbližší sparingpartnerka ve skupině Áda Fornůsková, měla celý rok organizačně složitější. Trénování většinu času podle "papíru", 1 x  týdně složité cestování na trénink vlakem  do Ostravy, přijímací zkoušky na střední školu.... Je obdivuhodné jak to obě děvčata zvládla a k tomu ještě přidala velmi solidní výkonnost. 

Od září už je vše mnohem jednoduší. Terezka stejně jako Áda jsou studentkami ostravského Sportovního  gymnázia Dany a Emila Zátopkových, internátní ubytování se stravováním mají hned vedle školy, která disponuje 400 metrovým atletickým oválem, tělocvičnou, posilovnou i rehabilitační linkou. A aby toho nebylo málo, ve skupině k nim přibyl i jeden vrstevník opačného pohlaví, talentovaný spolužák Milan Šcibráni. Zkrátka takřka ideální podmínky pro další výkonnostní růst a já vůbec neskrývám, že i když je to pro mne  mnohem náročnější s organizací tréninků, práce s "omladinou"mě velmi baví a naplňuje... Ale zpátky k Terezčině loňské výkonnosti....

Atletický rok odstartovala žákyně vítkovického klubu sprinterskými osobáky. V Přerově při sprinterském souboji zaběhla šedesátku za 8,14 s, 100 m poprvé pod 13 za 12,99 a dvoustovku si vylepšila téměř o celou sekundu, když běžela 26,58. Hned o 3 dny později na žákovském kole dužstev se radovala z dalšího osobáčku, tentokrát v dálce. 530 cm byl na úvod sezony vynikající výsledek. 

Po celý rok patřila Terezka k největším oporám žákovského celku, který postoupil až do podzimního finále MČR družstev a mladé Vlčici přinesl i velký úspěch, když v nadupaném startovním poli obsadila výkonem 526 cm vynikající 2. místo a výrazně tak přispěla bodovým ziskem ke skvělému 2. místu žákyň ze severu Moravy v celostátním finále !!

Druhé místo obsadadila Terezka rovněž v v Brně Pod Palackého vrchem , kde se konalo Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. Bravurně se vypořádala se statovním polem,kde organizátoři připustili start 50 (!!) dálkařek. Terka zavěsila v náročné soutěži 529 cm a byla z toho nádherné stříbro na silně obsazeném moravském šampionátu.

A  svůj úkol zvládla i na celostátní přehlídce nejlepších žáků a žaček. Na MČR v Jablonci nad Nisou.kde bohužel trenér nemohl být přítomen postoupila poprvé do celostátního finále a ve velmi vyrovnané soutěži nakonec obsadila 8. místo, jako opět druhá nejlepší Moravanka :)

Na podzim předvedla Terka také nejdelší skok své dosavadní atletické kariéry. V Třinci na 4. žákovském kole vybojovala vítězství skokem 532 cm dlouhým a některé přešapy napovídaly, že to mohlo být ještě o pár centimetrů dále. Ale to všechno si schovává pracovitá a talentovaní atletka až pro příští rok. Už 7. týdem mnohem systematičtější přípravy dává tušit, že bychom se mohli už v halové sezóně dočkat dalšího výrazného výkonostného progresu.

J.V. 20.11.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved