DAVID CÉSAR - 2019 

Náš seriál hodnocení uplynulého roku dnes končí. David CÉSAR sice mohl být docela spokojený s průběhem halové sezóny, ale v té letní se v jejím samotném úvodu zranil a tak do závodu nastoupil až v jejíím závěru, kde zejména pomohl vítkovickým mužům k návratu mezi extraligovou elitu.

Smolný průběh květnového zranění  nás oba mrzel, protože David měl za sebou povedenou přípravu a kontrolní testy naznačovaly, že by mohl útočit na své osobní maximum z roku 2017, kdy si časem 47,48 s doběhl na MČR dospělých pro bronzovou medaili,

V halové sezóně se mu povedlo MMaS kde skončil druhý, když o setinu porazil  Vojtu Mlynáře a přemožitele našel jen v Martinu Tučkovi. Čas 49,01 s z moravského šampionátu ještě o 3 desetiny vylepšil na MČR , kde nakonec skončil na docela lichotivém 10. místě. výsledek z "repky" 48,71 s je současně Davidovým halovým osobním rekordem.

Povzbuzen halovým osobákem a po vydařené jarní přípravě vstupoval David do sezóny hodně optimisticky, ve Vyškově 11.5. ještě stihnul obhájit titul moravského vícemistra, ale hned následující závod mu vystavil stopku na příští 2 měsíce. V 1.kole 1. ligy v Třinci, po výborně rozběhnuté dvoustovce se zcela nečakaně chytnul za hamstring a bylo vymalováno.. K dalšímu startu s postavil David až v závěru srpna při Krajských přeborech, kde si ve Vítkovicích zaběhl osobní rekord pod širým nebem na šestistovce (1:22,87) a pak už následovala ona výše zmíněná uspěšná baráž v pražském Edenu, kde čas 49,66 s stačil na 5. místo a 6 cenných bodů.

S příchodem podzimu se u Davida hodně změnilo. Magisterské studium se rozhodl dokončit na VŠB v Ostravě a tak jeho příprava probíhá v mnohem lepších podmínkách. Vítkovické zázemí v podobě nejmodernější atletické haly v republice a výborná regenerace by měly vytvořit podmínky k dalšímu zlepšení výkonnosti houževnatého a nesmírně poctivého atleta. S mladinkým dorostencem Milanem ŠCIBRÁNIM vytvořili ve skupině výborný čtvrtkařský tandem a i to je jistě velkým přínosem. Osamoceného běhaní na větrném Palačáku si na zamrzlé dráze užil David za ta léta do sytosti.

Již za několik málo dní odletí David poprvé i na africký jih a tak jsem i já sám velmi zvědavý, jak se výrazně lepší podmínky promítnou ddo Davidovy výkonnosti. Zatím se zdá být vše na dobré cestě :)

A tím ohlédnutí za uplynulým rokem končí. Samozřejmě, že v naší skupině se připravuje ještě Majuška ŠIMLOVIČOVÁ, ale ta halovou sezónu vynechala a hned v úvodu sezóny se ozvalo zranění, které ji sužuje již  od roku 2015. Rozhodli jsme se radikálně. Odpísali jsme sezónu, Majka se intenzivně věnovala rehabilitaci a všem možným procedůrám a po 4 měsících se vrhla na podzim do přípravy, kdy postupujeme s maximální obezřetností. I tak se ael ozvou  občasné zdravotní problémy, v přípravě ale byť s drobnými výpadky pokračujeme. Chci věřit, že zdraví Marušku v tomto roce podrží a že se zejména v dálkařském sektoru bude těšit z výsledků, které jí přinesou radost.

J.V. 25.11.2019

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved