MILAN ŠČIBRÁNI - 2019

Velkým a milým  překvapením byla v letošním roce výkonnost dorostence prvoročáka MILANA ŠČIBRÁNIHO, který s námi začal trénovat teprve od podzimu loňského roku. Milan je studentem ostravského sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových a spolužákem dvou "vlčic" Adrianky Fornůskové a Terezky Sklenářové, které do Ostravy za mnou přišly z Uherského Hradiště. A tato nadějná trojice vytvořila skvělý tým, který se hned od počátku nemusí stydět za své sportovní, ale i studijní výsledky. 

Vloni na podzim s námi ještě MIlan nestihl absolovovat soustředění ve Vysokých Tatrách, ale i tak se rychle integroval do tréninkové skupiny, kterou je dnes nedílou součástí a mladíkem s velkou perspektivou. Nejen talent, ale i absolutně bezproblémová tréninková morálka, jej přivedla hned v halové sezóně k velkému výkonnostnímu progresu, který byl korunován zcela nečekaným úspěchem na dorosteneckém halovém MČR. kde Milan na čtyřstovce vybojoval mistrovský bronz ve vylepšeném osobním rekordu o téměř celou sekundu. Ohromná bojovnost jej dohnala až k času 50,10 s a to byl výsledek, který jsme očekávali až mnohem později. Ostatně mezi 16 letými dorostenci je to 6. nejrychlejší  halový čas české historie. Cenější je o to více, že ho bylo dosaženo jednoznačně ze sprinterského tréninku s velkým podílem všeobecných tréninkových prostředků. 

K tomuto skvělému výsledku se Milan přiblížil v červnu na Zlaté tretře v Ostravě, kde v národním programu zaběhl osobní rekord pod širým nebem, který je jen o 2 setiny horší, než ten halový, kterým se Milan, řekněme si to upřímně přece jen malinko předběhl :).  Ze silně obsazeného Mistrovství Moravy a Slezska si pak Milan odvezl za výborný výkon 50,54 s titul dorosteneckého moravského vícemistra, z dorosteneckého národního šampionátu v Olomouci si pak odvezl hezké, finálové  5. místo !!

Reprezentační dres oblékl na závodě mladých olympijských nadějí v Brně, kde se mu podařilo zvítězit.

Na kratších distancích ukončil Milan letošní rok s osobáky 100 m 11,58 s a 200 m 23,35 s a je jasné, že právě zde napneme největší úsilí, aby 16 letý srinter nebyl na čtyřstovce limitovaný rychlostně. Nicméně svým somatotypem a vynikajícími běžeckými předpoklady bude Milan pošílhávat do budoucna spíše ke kombinaci 400 m - 800 m. Tak jak tak, se mu bude rychlostní základ v příštích letech více než hodit.

V prvních týdnech přípravy Milan naznačuje, že v příštím roce s ním budou muset rozhodně počítat a že vysoké výkonnostní cíle, které si stanovil pro příští rok, nebudou zbožným přáním .

NEJVÝRAZNĚJŠÍ ÚSPĚCHY ROKU 2019

HALOVÉ MČR DOROSTU PRAHA - 400 M 3.MÍSTO 50,10 s PB (hala)

MČR  DOROSTU OSTRAVA - 400 M 5. MÍSTO

MMAS DOROSTU VYŠKOV - 400 M 50,12 s PV (venku)

OLYMPIC HOPES BRNO - 1. MÍSTO

 

J.V. 6.11.2019

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved