ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ - 2019 

Štěpánka KOLÁŘOVÁ zraje jako víno a v letošním roce se jí podařilo nejen vylepšit osobní maxima, ale nevyšla na prázdno ani medailově. Je to právě ona, která po podzimním odchodu Kačky VÁVROVÉ přebrala roli ženské jedničky v týmu a musím říct, že jsem měl letos z jejich vystoupení povětšinou velkou radost. Štěpánce se také podařilo bezproblémově skloubit  náročné vysokoškolské studium s tréninkovými povinnostmi a i to je předpokladem dalšího výkonnostního růstu do budoucích let. 

Již v hale se prezentovala Štěpánka několika zajímavými výsledky. V běhu na 400 m na MČR dospělých obsadila osobním halovým rekordem 56,78 s hezké 8. místo a na dvoustovce si jen o  1 místo pohoršila, když skončila 9. Z halových časů bych ještě vyzdvihnul její třístovku, kdy čas 39,93 s zařadil na 13. místo celostátních tabulek.

V nastoupeném trendu pokračovala i na jaro, i když  v prvních týdnech nemohla zejména na sprinterských tratích trefit ten správný závod. Povětšinou foukalo fodně proti směru běhu, na Mistrovství Moravy a Slezska pak vybojovala mezi ženami moravský titul na dvoustovce a přidala bronz na stovce. Hezký osobní rekord na stovce 12,11 s při Memoriálu Květoslava Tichavského jí naopak odfoukl vítr opět příliš velký, tentokrát ale do zad a teprve na Praze Academice o 2 týdny později se mohla radovat z vylepšeného osobního rekordu. Škoda, že oproti jiným běhům děvčatům fouklo výrazně méně (+0,2), ale i tak jsme měli z času 12,16 s oba velkou radost. Své osobní maximum pak na Zlaté tretře ještě o 3 setiny vylepšila na 12,13 s (w 1,3). Právě na největším českém mítinku, pak dostala příležitost nastoupit i v hlavním programu na třístovce a i zde dokázala v nádherném souboji z vnitřní dráhy vylepšit své osobní maximum na 39,55 s.  Zanedlouho pak mohla na vlastní oči vidět nádherný závod, ve kterém Miller Uibo předvadla nadšeným ostravským divákům nejlepší světový výkon historie (34,95 s).

Atletický vrchol letošího roku přineslo  pro 20 letou Štěpánku MČR do 22 let, které se konalo v pražském Edenu. Po bezproblémovém postupu do finále, předvedla v chladném a deštivém počasí jak se bojuje na domácím vrcholu a osobním rekordem 56,45 s si po skvěle technicky zvládnutém běhu doběhla pro svou první republikovou medaili této věkové kategorie !!! Škoda, že jsem nemohl být u toho, protože jsem byl vycestovaný s reprezentační štafetou ve švýcarské Ženevě, ale věřte, že jsme se Zdeňkem Stromšíkem  na hotelovém pokoji u počítače hnali na cílové rovince Štěpánku do cíle, až nám málem prasly hlasivky.... :)

V červnu pak Štěpánka ještě startovala na Akademickém MČR, kde na čtvrtce paradoxně skončila v nesmírném vedru  až 4., ale medailově nevyšla naprázdno na sprinterských tratích. Akademický titul získala na dvoustovce a k němu přidala ještě bronz na poloviční distanci !!

Nad očekávání dobře se vydařilo Štěpánce červencové MČR dospělých. Štěpánka zvolila tradiční kombinaci 400 - 200 m a v obou dispciplínách se poprvé ve své kariéře dostala do finálových běhů na šampionátu dospělých.  Na čtyřstovce při zastoupení kompletní české špičky si doběhla ve vylepšeném osobním rekordu 56,43 s pro fantastické 5. místo, když rychlejší v cíli byly jen české reprezntantky Vondrová, Hejnová, Petržilková a Hofmanová !! 

Na dvoustovce, která se běžela až po finále čtvrtky, pak přidala 7. místo ....

V závěru sezóny pak pomohla málo vídanou obětavostí (nastoupila na 100,200,400 a oběma štafetám) vítkovickým ženám v baráži udržet extraligovou příslušnost. Štěpánka získala za 3 místo na stovce , dvě druhá místa na 200 a 400 a bodovaným štafetám celkem 29,5 bodu (!!) a to byl druhý největší bodový zisk ve vítkovickém dresu .... Po této pořádné náloži pak už následoval jen závěrečný odpočinek. :D :D 

Povzbuzena úspěchy letošního roku se Štěpánka pustila do podzimní přípravy s neskutečným zápalem a entuziasmem a na tréninku předvádí výkony ze kterých mi až padá brada. Je samozřejmě brzy, příliš brzy, z toho vyvozovat nějaké závěry, ale když vám někdo běhá kilometrové úseky až o 20 sekund rychleji než v minulém roce a při pětistovkách dobíhá v relativní pohodě jen pár vteřin za klukama, nemůžete to přehlédnout. Cíle pro příští rok jsme si stanovili hodně vysoko, ale pokud se nám podaří v nastoupeném trendu pokračovat a vydaří se nám prosincové soustředění v Jižní Africe dočkáme se vylepšení absolutních osobních maxim už v halové sezóně !!

NEJVÝRAZNĚJŠÍ ÚSPĚCHY ROKU 2019: 

MČR DO 22 LET PRAHA - 400 m 3. místo 56,45 s PB

MČR DOSPĚLÝCH BRNO - 400 m 56,43 s PB - 5. místo, 200 m - 7. místo 

AKADEMICKÉ MISTROVSTVÍ ČR BRNO: 200 m 1. místo, 100 m 3. místo, 400 m - 4. místo

MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA VYŠKOV: 200 m 1. místo 100 m 3. místo

 

J.V. 2.11.2019

 

 

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved