TEREZA SKLENÁŘOVÁ - 2019 

Jako blesk vstoupila mezi českou dorosteneckou mládežnickou špičku, již halové sezóně,  nejmladší člena naší tréninkové skupiny - Terezka SKLENÁŘOVÁ. Osobní rekord ve skoku dalekém si vylepšila téměř o půl metru a i v samotném závěru sezóny naznačovala kam se jí zaměření bude v budoucích letech ubírat.

Tereza je první opravdovou skokankou naší skupiny a jako bývalému dálkaři mi to dělá nesmírnou radost. I když mi prakticky přibylo několik tréninků v týdnů navíc, zejména v období , kdy se piluje skokanská technika, Terezka se odvděčila hned v úvodu halové sezony. Nejprve v lednu skokem dlouhým 567 cm šokovala všechny přítomné a o týden později počátkem února přidala další 3 cm. Skok dlouhý 570 cm znamenal zasloužený titul dorostenecké mistryně Moravy a Slezska a rázem z ní učinil jednu z kandidátek na cenný kov přied blížícím se Mistrovství republiky !!

Tuto roli teprve 15 letá dorostenka prvoročačka ještě neustála a po sérii technických chyb se musela spokojit ve pražské Stromovce s 10. místem, když  finále  jí uteklo o pouhé 2 cm :( Nicméně náladu si zlepšila úspěch štafety 4 x 200 m, kde svůj úsek Terezka zvládla na velkou jedničku s hvězdičou a kvartet ve složení Suchánová- SKLENÁŘOVÁ- FORNŮSKOVÁ- Písková vybojoval na mistrovském šampionátu bronzové medaile !!!

Stejně jako u Adriany a Milana byla jarní příprava bohužel poznamenána  mou velkou zaneprázdněností s reprezentačními povinnostmi,  zejména štafetovou přípravou Zdeňka Stromšíka. Březnové soustředění na Madeiře, dubnové na Teneriffe a květnový pobyt v Japonsku, měl za příčinu, že jsme techniku v dálkařském sektoru bohužel moc nepotrénovali, ale i s tímto handikepem se Terka poprala velmi dobře. Po rozpačitějších jarních výkonech dokázala na MČR skočit nejlepší výkon pod širým nebem a výkon 550 cm znamenal nádherné 5. místo !!!! První finálové v individuální disciplíně na národním šampionátu v její atletické kariéře. O pouhé 2 setiny sekundy pak utekl bronz sprinterské štafetě 4x100 m, když děvčata ve složení FORNŮSKOVÁ, SKLENÁŘOVÁ, Písková, Malčíková skončila kvalitním čaem 48,82 s na nevděčném 4. místě.

V červnu se také výrazně lepšila její rychlostní forma a je velká škoda, že moc hezký čas 12,71 s z 2. kola moravské soutěže družstev jí  znehodnotil vítr, který vál jen o 2 desetiny silněji, než povolují pravidla. 

Nejlepšího výsledku v druhé části sezóny pak dosáhla Terezka v jejím samotném závěru, kdy při MČR družstev obsadila v nesmírně silné konkurenci ve skoku dalekém 3. místo, skokem dlouhým 543 cm a svou prespektivu pro příští léta ukázala   i v trojskoku, když při své premiéře dokázala doplachtit na 10,92 m což znamenalo velmi hezké 5. místo mezi trojskokankami specialistkami. Svým podařeným vystoupením při atletické derniéře roku 2019, tak výrazným bodovým ziskem přispěla k nádhernému 2. místu vítkovických dorostenek, mezi nejlepšími dorosteneckými družstvy České republiky !!

Terezka, která zůstává dorostenkou i v příštím roce má tak skvěle našlápnuto. A pokud ji neopustí zdraví a ohromný zápal do tréninku, zcela určitě se dočkáme u jejího jména krásných výkonů i v roce příštím.

NEJVÝRAZNĚJŠÍ ÚSPĚCHY ROKU 2019

HALOVÉ MČR DOROSTU - ŠTAFETA 4 x 200 m 3. MÍSTO

MISTROVSTVÍ ČR DOROSTU OLOMOUC - dálka 5.MÍSTO, štafeta 4 x 100 m 4. MÍSTO

HALOVÉ MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA OSTRAVA - dálka 1. MÍSTO 570 cm PB

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DRUŽSTEV OSTRAVA - dálka 3. MÍSTO, trojskok 5.MÍSTO 10,92 PB

OLYMPIC HOPES BRNO - dálka 2. MÍSTO

J.V. 14.11.2019

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved