Příjemná atletická "rozlúčka" s atletickou sezonou v Košicích ...

Český rekordman Zdeněk STROMŠÍK se závěrečnou exibicí v Košicích rozloučil s letošní úspěšnou alletickou sezonou 2018. Pořadatelé opět připravili pro pozvané atlety vynikající podmínky, více něž o výsledek šlo už jen o společenskou akci a atletické show. Zdeněk , který od návratu z ME v Berlíně absolovoval  jen jeden závod při VC Zlína a  v druhé polovině srpna už jen odpočívál po náročné a dlouhé sezoně.To  se promítlo i do dnešního výsledku.

Zdeněk neobhájil loňské vítězství, když v obou bězích dosáhl na trati 50 yardů jen průměrného výsledku 5,58 s. Vítězem se stal v novém rekordu mítinku Turek s jamajskými kořeny Barnes, který běžel v 1. běhu 5,37 a ve druhém ještě 2 setiny ubral. Barnes bude reprezentovat tým Evropy na víkendovém Kontinentálním poháru v Ostravě. Ve slušné formě se pod gotickou katedrálou sv.Alžběty představil i nejrychlejší Slovák historie Ján Volko, který byl v obou bězích o 10 a ve druhém o 12 setin rychlejší než Zdeněk.

Zdeněk bezprostředně po závodech odjel zpátky do Ostravy a už v poledne odlétá z Mošnova na zaslouženou dovolenou. Po jejím návratu bude čekat na pokyn vedoucího družstva Vládi Černého a v případě potřeby bude připraven nastoupit ještě  16.9. v Ústí nad Labem v baráži, tak aby si Vítkovice udržely extraligovou příslušnost i v příštím roce. Žádný mimořádný výsledek, stejně jako dnes,  od Zdeňka už ale nelze očekávat, půjde jen a jen o přísun ligových bodů.

Ten dlouhý odpočinek je ale nezbytně nutný, Vždyť příští sezona s minimálně 5 vrcholy dělá nejednomu trenérovi už nyní vrásky na čele. V březnu budeme chtít úspět na halovém ME v Glasgow, když půjde vše podle plánu, počátkem května by měl Zdeněk odcestovat na "MS štafet"  na Bahamy, v červenci se koná v italské Neapoli Světová univerziáda, v srpnu v polské Bydgošti ME družstev a na přelomu září a října čeká na nejlepší atlety planety světový šampionát v katarském Dauhá. Nezvyklá termínovka dá zejména trenérům v plánování příštího roku opravdu zabrat.... :)

J.V. 5.9.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved