MS juniorů začne za 13 dnů......

 Předsednictvo ČAS schválilo nominaci na juniorské mistrovství světa. Do finského Tampere odletí i juniorská reprezentační štafeta se svým trenérem. 

Základ našeho společného úspěchu jsme položili jarním soustředění v Nymburku a už tehdy se ukázalo, že kolektiv má sílu se na MS probojovat. Brzy byly rozehnány počáteční obavy o reálnosti takového cíle, byť limit potřebný k účasti na MSJ byl stańoven hodně přísně. Čas 40,26 s tady moc sprinterských juniorských kvatetů neběželo. Jedním z nich byl ten z roku 2012, který pod mým vedením postoupil na MSJ v Barceloně když štafeta ve složení Bakalár-Desenský-Jirka-STROMŠÍK zaběhla český druhý nejrychlejší čas historie 40,16 s a do Barcelony se kvalifikovala. Letos se sešla podobně kvalitní sestava s osobními rekordy jako měli tehdejší aktéři a po počátečních rozpacích šli tvrdě za svým cílem. 

Už při druhém startu na Odložilově memoriálu  běželi  české sprinterské naděje ve složení Jíra-Hampl-VÁCHA-Vejražka jeden z nejrychlejších časů českých juniorských historických  40,30 s. Za limitem zaosatli tito borci o pouhé 4 setiny sekundy a nebýt ne příliš povedené předávky na posledním úseku, kdy Honza Danovi téměř vlezl na záda z rekordu se těšii již v Ostravě.

Na Zlaté tretře, jsem provedl změnu na 3. úseku, kdy mého svěřence Honzu Váchu nahradil uzdravený Matěj Krsek a kluci po fantastickém výkonu dokázali běžet limit 40,02 s. Na setinu stejný čas pak zopakovali na mezistátku ve Vyškově. Ani tady nebyly všechny předávky v pořádku a při jejich optiimalizaci má  tým schopnost a možnosti běžet pod 40 sekundoovou hranici.

Čas se kterým na MS odjíždějí,  při posledních šampionátech v Eugene a Bydhošti znamenal finálový postup a shodně 7. místo. Pokud by se na MS štafetě podařilo postoupit do finále, jednalo by se o fantastický úspěch.

Pro mne osobně je to už 4. kolektiv , který budu na významnou mládežnickou akci doprovázet.Juniorskou repre připravuji  s 2 letou pauzou od roku 2011. V roce 2012 jsem tým doprovázel na již zmíněné MS do Barcelony, o rok později se borci se kvalifikovali na juniorské ME. V obou případech se jim nevydařiy předávky a štafety do cíle nedoběhly. Úspěch se dostavil až o 2 roky později, kdy  4 sprinteři  této generace ve složení Kadlec - Desenský-Jirka -STROMŠÍK vybojovali fantastické stříbro na ME do 22 let , které se konalo v Tallinu!!! To už se ale připravovali pod trenérským vedením Petra Habáska.

Vloni se  českým juniorům opět pod mým vedením podařil postup na ME, které se konalo v italském Grossetu. Kluci doběhli v solidním čase, který by jim v minulých ročnících suveréně stačil na finále a v některých i na medaili. V nesmírně silné konkurenci se museli spokojit s 9. místem, několik setin za postupem do finálové osmičky....

Už pouhý postup na letošní  vrcholnou akci mládežnické světové atletiky je nezpochybnitelným úspěchem mladého kolektivu, nicméně s tím by se tým spokojit neměl. Pokud se mu podaří navázat na výborné časy z Prahy či Vyškova o důstojný výsledek nemusí mít obavy....

J.V.27.6.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved