MAJKA ZÍSKALA NA JUNIORSKÉM MISTROVSTVÍ SLOVENSKA 2 ZLATA  A 1 BRONZ !!!!!

Halové loučení s juniorskou kategorií dopadlo pro naši slovenskou "Vlčici" fantasticky. MÁJUŠKA ŠIMLOVIČOVÁ se stala dvojnásobnou juiorskou mistryní Slovenska a k této sbírce přidala ještě cenný bronz !!!!

Nejdříve nastoupila Mária v bratislavské hale Elán k rozběhům šedesátky. Svůj druhý rozběh bez námahy vyhrála za 8,02 a zajistila si tak přímý postup do 8 členného finále. V něm pak oproti tradici letošního roku výborně odstartovala, v druhé polovině trati ji však předběhli vítězka Ema Zapletalová, která dosáhla času 7,73 s, na druhém místě dospurtovala Martina Nagyová z Košic v čase 7,84 s a 4 setiny sekundy za ní doběhla Majka a brala bronz za 7,88 s !!!

O pouhou čtvrt hodinu později nastoupila Majka k rozběhu čtyřstovky, která se běžela při 1 denním šampionátu rovnou jako finále. V prvním, nejsilnějším  rozběhu nastoupily i Majčiny největší soupeřky ke kterým patřila zejména 3. žena na této trati na slovenském šampionátu dospělých Miriam Cidoríková z Slavie Bratislava a také Sophia Zápotočná, která na stejném šampionátu skončila 4. Majka se tentokrát poučila z nezdaru na dospěláckém šampionátu, kde nepostoupila oproti předpokladům do finále. Dobře závod rozběhla a po výběhu ze zatáčky sbíhala na 1. pozici. Celý závod odtáhla a ikdyž ji v posledních metrech druhého kola evidentně ubývaly síly, Mária si své první mistrovské vítězství na této trati vzít nenechala. Cílem proběhla v čase 58,81 s což je na bratislavskou halu čas dobrý. Na druhém místě skončila její oddílová kolegyně Sophia Zápotočná, která doběhla do cíle 12 setin za Majkou. Medailistka z dospěláckého šampionátu Miriam Cídoríková se musela spokojit až se 3. místem mezi juniorkami.K závěrečné soutěži štafet se přihlásilo na Slovensku neobvykle vysoký počet 11 štafet. Nejnapínavěhší byl dramatický souboj o vítězství, který se odehrál mezi kvartetem z Nitry a Dubnice nad Váhom. Nakonec byly úspěšnější děvčata z Dubnice , které zvítězily ve složení ŠIMLOVIČOVÁ - Kišková - Žilková - Zápotočná v čase 1:43, 92 min o pouhých 28 setin před štafetou z Nitry, která měla ve svém středu vítězku šedesátky a dvoustovky Emu Zapletalovou !!!

Navic tímto časem zaostaly děvčata z Dubnice o pouhých 14 setin sekundy za slovenským národním juniorským rekordem !!!!! 

Zisk dvou zlatých a 1 bronnzu ja parádním výsledkem pro Majku, které se v letošní sezóně taktéž nevyhnulo virové onemocnění. Přesto dokázala i ona nalézt formu v pravý čas a úspěšně se rozloučit s halovými závody , coby juniorka. Dnešní výsledek je jistě velkým povzbuzením pro dívku, která trénuje se svou skupinou v Ostravě a v létě bude bude jistě patřit k hlavním oporám vítkovických družstev.

KOMPLETNÍ STREAM ZÁZNAM: ZDE

VELKÁ GRATULACE !!!! 

J.V. 4.3.2018

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved