Katka VÁVROVÁ opouští Vlčí smečku !!

Jedna z nejvýraznějších tváří Vlčí smečky i celého sdružení Atletiky s radostí - KATEŘINA VÁVROVÁ se už nadále nebude připravovat v tréninkové skupině, kde působila celkem dlouhých 7let. Pro mnohé jistě překvapivé sdělení protože Katka podobně jako například Zdeněk STROMŠÍK,byla neodmyslitelně spojována s naší tréninkovou skupinou. Ale stejně jako v manželství, nebo v partnerských vztazích, mnohdy ztroskotají i vztahy, které se zdály být nerozlučitelné tak se tomu stalo i u nás ve vazbě trenér a jeho svěřenkyně. Když je důvěra nenávratně ztracena je lepší a férovější si nic nenalhávat. A já tu důvěru bohužel ztratil......Ale také se stává poměrně často, že  se z nově nabyté svobody objeví i určitá úleva,  ale také i nové možnosti. Věřím, že tomu tak bude i v tomto případě a před Kačkou se objeví nové perspektivy a nové výzvy v její atletické kariéře. Impuls, který bych  já už jí nemohl dát a po zralém, důkladném, upřímném  ale  i přece jen boletsném rozhodnutí, jsem jí doporučil nové angažmá a v jeho hledání  jsem jí byl aktivně nápomocen. Věřím, že Kačka nové možnosti využije a v atletice ještě zdaleka neřekla poslední slovo.

Už od žákovských střevíčků, nebo-li raději treter nebyla spolupráce s talentovanou Katkou právě  jednoduchá. Během té 7 leté spolupráce jsem si prošel ledasčím, přičemž tím nejmenším co mě sráželo, byla častá onemocnění v nejméně vhodném období tréninkové přípravy... Ona ale vždy dokázala,  jako onen bájný Fénix, vstát z popele a zmobilizovat veškeré síly k finálnímu úspěchu. Často jsem kroutil nevěřícně  hlavou, jak se nám  v tak krátkém časovém úseku podařilo připravit na nejdůležitější závod v sezoně.

K nejvýraznějším Katčiným úspěchům  patřilo vystoupení v holandském Utrechtu v roce 2013 na EYOF, kde doslova šokovala výrazným výkonnostním zlepšením a v nových osobních rekordech si doběhla na stovce pro fantastické 3. místo a na dvoustove skončila ve finále jen těsně 4. O dva roky později na neoficiálním MS středních škol v čínském Taipei dokázala v běhu na 200 m vybojovat zlatou medaili a rok později byla členkou reprezentační štafety, která se na Zlaté tretře dodnes platným juniorským národním rekordem kvalifikovala na MS v polské Bydhošti, kde děvčata ve složení Paličková-Seidlová-VÁVROVÁ - Bendová stála krůček od historického postupu a jen nepovedená předávka na posledním úseku jim vzala naději na účast ve finále a pravděpodobně i další výrazné vylepšení národního rekordu. V roce 2017 na juniorském ME v italském Grossetu postoupila Kačka na stovce do semifinále, na dvoustovce jí těsně postup unikl  a oslabená štafeta skončila svou pouť již  v rozběhu.

Kačka téměř každý rok oblékla reprezentační dres při mezistátních utkáních a vždy patřila k nějvětším oporám národního týmu. První "mezistátko "absolovovala ještě jako žákyně v Budapešti a byla to premiéra fantastická. Kačka vyhrála běh na 100 i 300 metrů, v roce 2015 při dorosteneckém mezistátku v Trnavě skončila 2. na dvoustovce a česká štafeta si doběhla pro vítězství , o rok později v Miškolci už jako juniorka znovu zvítězila na dvoustovce, na stovce doběhla 3., v roce 2017 při juniorském čtyřutkání, které so konalo opět na Slovensku v Trnavě získala zlaté double na obou sprinterských tratích, když na stovce ani dvoustovce nenašla přemožitelku.

Dlouhý je její výčet medailových úspěchů na mistovstvích republiky. Kačka získala v individuálních startech  na žákovských, dorosteneckých, juniorských, MČR "22" i dopělých celkem 24 medailí, z toho 9 mistrovských titulů !! Ze zlatého double se radovala poprvé na žákovském šampionátu v Praze, kde zvítězila v roce 2013 na pražské Slavii v běhu na 60 i 150 metrů, v roce 2015 brala jako dorostenka zlato v hale v pražské Stromovce opět na obou sprinterských tratích a husarský kousek se jí povedl v loňském roce, kdy coby juniorka brala zlaté double v hale (60,200 m) i pod širým nebem (100,200 m). S vyjímkou letošního roku se nevracela s prázdonou od roku 2015 ani z MČR "22" (Hodonín 2015 - 3. místo na 200 m, 2016 Kladno 100 m 2., 200 m 2., 2017 Prah 100 m 2. místo..)

Zapomenout nesmím ani na její účast v družstvech, kdy svým výrazným bodovým ziskem, často dominantním,  pomohla družstvu AK OLYMP ke dvěma mistrovským juniorským titulům.v loňském roce pak 1 vítězstvím, jedním druhým místem a jedním 3. ve štafetě pomohla brněnskému celku ke skvěléu 2. místu na Evropském poháru junioských družstev !! I A v letošním roce pomohla v Uherském Hradišti ve finále extraligy vítkovickému týmu žen ke skvělému 3. místu !!

Velmi rád vzpomínám  jeji skvělé vystoupení na LODM, kdy jako reprezentantka Zlínského kraje byla nejúspěšnější sportovkyní dětské "olympiády" když zvítězila v běhu na 60 m, 300 m i jako členka zlaté štafety 4 x 60 m !!!

Jak již jsem napsal Kačka je držitelkou i českého juniorského rekordu ve štafetě 4 x 100 m , kde děvčata v roce 2016 ve složení Paličková-Seidlová-VÁVROVÁ- Bendová běžela 45,34 s . V individuálních disiplínách měla Kačka k českému rekordu nejblíže v roce 2013, kdy jako žákyně zaostala na šedesátce časem 7,62 s jen 2 setiny za tehdejším rekordem Kateřiny Čechové a považte to subtilní dívenka běžela v protivětru -1,1 m/s !!

Od svého prvního startu na MČR dospělých nechyběla ve finále, blízko k medaili měla už jako 18 letá, když na MČR v Táboře doběhla na dvoustovce na vynikajícím 4.místě, první "dospělácké" medaile se dočkala ale až letos, když  na bronzový kov dosáhla na dvoustovce v pražské Stromovce...

V dlouhodobých mládežnických tabulkách figuruje na sprinterských tratích na předních pozicích na 60, 100 i 200 a u svého jména bude mít pod mým vedením zapsané osobní rekordy: 60 m:7,52 s , 100 m 11,79 (11,59 w/ 2,3), 200 m 23,95 s (w /23,83 s)..... Osobně si velmi cením i jejího loňského halového výkonu na dvoustovce, kdy se časem 24,12 s zařadila na 4. místo dlouhodobých juniorských tabulek a i mezi ženami najdeme její jméno na 20. pozici nejrychlejší halové dvoustovky české historie. V redukovaných tabulkách jí tento vynkající výsledek vynesl 20. místo juniorského světového žebříčku....

Tak Kačko hodně štěstí do dalších let a ať svá osobní maxima pod novým vedením ještě výrazně vylepšíš.