Koronavirová sezona je v polovině a "Vlčáci" už nyní překonali 13 osobních rekordů...

Nejpodivnější atletická sezona od druhé světové války dospěla do své poloviny (snad). Přes nástrahy složité přípravy jsme se přenesli s noblesou, když členové Vlčí smečky vylepšili řadu svých osobních maxim... Celkem jich padlo 13 a největší podíl na nich mají Terezka SKLENÁŘOVÁ (celkem 5) Zdeněk STROMŠÍK (celkem 3), Milan ŠČIBRÁNI (celkem 4) a Štěpánka KOLÁŘOVÁ (celkem 1 PB).  Naopak výkonnostní propad zaznamenal Honza VÁCHA, který se bohužel nezlepšil ani v jedné disciplíně a velmi mne mrzí dlouhodobé onemocnění Adrianky FORNŮSKOVÉ, která v halové sezoně zaznamenala výrazný výkonnostní progres a samozřejmě tké zranění Zdeňka  STROMŠÍKA, který na trénincích běhal v neskutečné formě. 

Motivaci k dalším tréninkům pod mým vedením dle vlastních slov ztratil David CÉSAR, kterého naše 5 letá spolupráce dovedla k 3. místu na MČR dospělých a osobnímu rekordu 47,48 s a skupinu opustil uprostřed atletické sezony. Naopak odchod naší slovenské akvizice Majušky ŠIMLOVIČOVÉ, která ukončila atletickou karieru, byl plánovaný a společně konzultovaný..Složitá životní situace, obnovující se častá zranění a koronavirová pandemie jen tuot skutečnost o pár letních měsíců urychlila. Odcházení je rovněž uměním, zdaleka ne každý je vlastníkem tohoto daru..

V tuto chvíli jsme opět stabilizovaní a i když skupina pravděpodobně na podzim ještě dozná malých kosmetických úprav, směřující  k ještě vyší kvalitě, do druhé poloviny atletické sezony se díváme s optimismem. Pokud nás ovšem nezaství ten virový sajrajt, který obrátil celý svět vzhůru nohama.

Pět týdnů, kdy se trénovalo jen podle papíru a ve velmi omezených podmínkách nás nezastavilo. Hned v úvodu sezony na sebe upozornil Zdeněk STROMŠÍK jenž už své velmi kvalitní osobní rekordy, překonával hned v prvních startech. 3 x se v úvodu postavil na start a bylo z toho 3 x vylepšení osobních maxim. Na třístovce upoutal odbornou pozornost časem 33.41 s , poté předvedl v ne příliš optimálních podmínkách druhou nejrychlejší stopadesátku české historie 15,47 s a zcela osamocen a bez soupeřů prolétl v Ostravě dvoustovku poprvé pod 21 sekund, přesně 20,93 s. Dalším startem byla dvoustovka v Olomouci, která se bohužel běžela proti silnému protivětru -2,7 m/s a výrazně ovlivnila časy v cíli. V nádherném souboji s Johnym Volkem, byl nakonec úspěšnější slovenský sprinter. Zdeněk dosáhl času 21,13 s , soupeři kteří s ním běželi dosáhli před i po tomto závodě časů v průměru o 5 desetin lepších. Lze tedy už jen spekulovat na jaký čas mohl spoludržitel českého rekordu v běhu na 100 m pomýšlet, ale bohužel..... Stokrát vyřčeno "kdyby" neplatí a tak jsme mohli těšit z jeho studijního úspěchu , kdy na VŠB úspěšně složil státní zkoušku

Z radosti a euforie jsme dosedli rovnou na zadek už o den později. Při prvním EL kole, po "vyklusaném" rozběhu za 10,51 s , přišlo ve finále jako blesk z čistého nebe, drobné zranění hamstringu, které přinejmenším pozastavilo naše plány pro tento rok. Škoda je to ohromná, na tréninku předváděl Zdeněk neskutečné časy.....

S dosavadním průběhem sezony může být maximálně spokojená Tereza SKLENÁŘOVÁ. Ta se ve svých hlavních disciplínách utvořila nové osobní rekordy, zejména ten v trojskoku 12,11 m nese už punc kvality. Osobák si Terezka skočila také při každém vystoupení ve skoku dalekém a momentálně hodnota jejího životního maxima pod širým nebem je 559 cm, ale ti co jí viděli při milimetrovém přešlapu na Julisce, nebo v Ostravě při tréninku,  mi dají určitě za pravdu, že 16 letá dorostnka má políčeno na výkon, který bude....... No já to raději ani nechci zakřiknout.

Rovněž potěšilo zepšení v rychlostních disciplínách, výkony na 60 m (7,99 s) 100 m (12,76) i 200 m (26,19) jsou všechno novými osobními rekordy...

Magickou hranici 50 sekund na čtyřstovce pokořil a to hned při svém prvním startu Milan ŠČIBRÁNI. Časem 49,97 s udělal radost sobě i trenérovi a dospěl k němu rovněž přes zlepšené rychlostní ukazatele. Své osobní maximum na třístovce a u jeho jména je teď zapsán čas 35,86 s.Na stopadesátce zatím vylepšil na 17,20 a na dvoustovce z 1. dráhy na 23,16 s, ale i u něj je výrazný předpoklad, že v druhé polovině sezony zaznamená další zlepšení a například na dvoustovce hranice 23 sekund brzy padne. Příkladná tréninková morálka a přiměřená a potřebná míra talentu by měly být garantem jeho dalšího výkonnostního růstu.

A v neposlední řadě mně udělala radost i zkušená Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která se v uvodu sezony  rozjížděla sice pomaleji , ale teď už jede na vlně a na Julisce to byla opět ona "vlčice", která jde hladově za úspěchem. Na stovce (zatím 12,24 s)  a třístovce (39,86 s) sice ještě, byť o fous" zaostala za svými životními maximy, ale na dvoustovce se jí minulou sobotu už podařilo vylepšit osobní maximum o 16 setin, na dnešních 24,63 s. Oba dva na základě tréninkovýh ukazatelů dobře víme, že zdaleka nemusela říct letos ještě poslední slovo a její forma by měla vzhledem k MČR nadále kulminovat.

A tak jediným kdo jen nostalgicky vzpomíná na lepší časy je Honza VÁCHA. Ten se po zimním zranění, které ovšem nebylo svalového charakteru nemůže dostat do optimálního rytmu  jeho letošní výsledky jsou zatím na hony vzdálené jeho osobním rekordům 10,77 s a 21,93 s.  Oba ale věříme že se k těmto časům snad brzy  alespoň přiblíži :)

J.V. 21.7.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved