ZDENĚK STROMŠÍK ZVÍTĚZIL V SANKT POELTENU A MÁ LIMIT DO BERLÍNA  !!!!!

 Fantastického výsledku dosáhl na mítinku Liese Prokop Memorial v Rakousku ZDENĚK STROMŠÍK !!! Dvakrát překonal limit nutný k účasti na ME v Berlíně, již v rozběhu si vyrovnal osobní rekord a ve finále porazil halového vícemistra Evropy a 6. z letošního halového mistrovství světa v Birminghamu Jána VOLKA.


Dlouhá a zralá úvaha, zda odjet, či neodjet  po úspěšném, ale náročném turnovském vystoupení do rakouského Sankt Poeltenu se vyplatila. Zdeněk ač příliš nemiluje dlouhé cestování, nakonec do Rakouska odjel a to nám ukázalo svou přívětivou náruč. Samotnému náročnému cestování, kdy Česká republika není schopna opravit nejen svůj stěžejní dálniční úsek mezi Prahou a Brnem, natožpak postavit dálnici mezi Prahou a řekněme Č. Budějovicemi, abychom nemuseli brázdit republiku po okrskách, předcházela však ještě noc strávená v Turnově.  Bezprostředně po závodě ve kterém Zdeněk  zvítězil na hladké stovce a se štafetou splnil limit na ME do Berlína, jsme se přesunuli do Jablonce nad Nisou, kde nám můj kolega zajistil v Jablonci nad Nisou perfektní regenerační proceduru a i tato skutečnost přispěla k úspěchu, který se včera dostavil.

Kdo viděl běžet Zdeňka vTurnově, kdy v protivětru -2,5 m/s zaběhl čas 10,49 s věděl, že forma už jej navštívila. Bylo jen otázkou času, kdy limit zaběhne i v individuálním startu. Načasováno to bylo na jednom ze startů závodního bloku: Liese Prokop Memorial - Odložil - Zlatá tretra. To že se to povedlo hned na začátku a to  nám dává 2 měsíční luxusní prostor na přípravu do Berlína. 

V Rakousku se sešla slušná zahraniční konkurence a Zdeněk hned v prvním rozběhu ve kterém běžel společně s Britem Johnem Otugadem (PB 10,30), nejlepším rakouským sprinterem současnosti Marcusem Fuchsem (PB 10,36) a dalším tradičním Zdeňkovým soupeřem  Chorvatem Zvonimirem   Ivaškovičem (PB 10,48). Po velmi vydařeném startu Zdeněk po celou dobu vedl a svoji pozici si udržel až do cíle ve vyrovnaném osobním rekordu 10,29 (w 1,0 m/s), což současně znamenalo limit "A" k účasti na ME v Berlíně i v individuálním startu.

Posilněn novým sebevědomím nastoupil Zdeněk o hodinu později k finálovému souboji, kde mu přibyl soupeř největší !! Halový vícemistr Evropy a 6. z letošního halového MS v Birminghamu, fenomenální slovenský rychlík a náš dobrý kamarád Ján Volko. Zdeněk svedl zejména s ním a Britem Otugadem nádherý souboj o vítězství, ze kterého vyšel nakonec nejlépe Zdeněk, který v čase 10,31 s (w 0,0 m/s) proťal cílovou pásku o 2 setiny dříve než Johny a 6 setin před Britem !!! Zdeněk běžel ještě lépe a uvolněji než v 1. běhu , nicméně vítr tentokrát už moc nespolupracoval, třetinu závodu foukalo proti směru běhu  a údaj z větroměru se nakonec ustálil na 0,0 m/s.... Škoda s alespoň 1 metrovou podporou by se český rekord otřásal v základech.... 

Splněný limit a to dokonce dokonce hned 2 x a cenné skalpy nad výbornými soupeři, zejména nad Slovákem Jánem Volkem je skvělým počinem 23 letého vítkovického sprintera, který se už v pondělí představí na dalším mítinku, tentokrát v hlavním programu Odložilova memoriálu.!!!

V Rakousku startoval také Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která postoupila časem 12,31 s (w 0,4) do finále B, ve kterém dokázala svůj čas ještě vylepšit na letošní sezóňák 12,28 s (w 0,8) a to jí zajistilo vítězství v "béčkovém" finále. Oba časy jsou 2. resp. 3. nejlepšími jejími dosavadní kariéry a tak není pochyb, že i v jejím prípadě nechává forma o sobě slyšet.

S velkým očekáváním pak nastoupila Štěpánka i na dvoustovku, ale zde už přece jen pocítila únavu z obou běhů v Turnově a v Sankt Poeltenu a tak v druhé polovině trati bylo znát, jak jí docházejí síly. Nakonec z toho byl čas 25,23 s s nulovou větrnouu podporou a solidní 7.místo celkového pořadí...

Pro mě končí náročný, ale úžasný týden, který připomínal sen. Njedříve vysněný limit se štafetou hned při prvním startu v Turnově, poté dvojnásobné překonání limitu i při individuálním startu nám dáva klid na přípravu bez zybtečných stresů, zda při závodech vyjde počasí, či nikoliv....Zdeněk plynule navázal na svou formu z halové sezóny, jakoby nikdy žádné zranění neměl a toho si ve vší skromnosti, jako trenér cením nejvíce. Kdo ví o čem mluvím, jistě mi dá za pravdu..

J.V. 1.6.2018

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved