ZDENĚK SE DOČKAL !!!!

Sprinter ZDENĚK STROMŠÍK, který  od začátku halové sezóny odstřeloval limit, který by jej opravňoval k účasti na halovém mistrovství světa se dočkal !!!! Nejblíže se entry standartu, který stanovila IAAF přiblížil ve čtvrtek, při závodech v Ostravě, když zaostal  za nutným požadavkem o 1 jedinou setinu sekundy... Včera se to v hornorakouské metropoli už povedlo a to se vší parádou !!!

Tou parádou myslím výkon předvedený v přímém střetu s velmi kvalitní konkurencí, o které jsem podrobně psal v minulém článku na tomto webu. Vždyť v Linci se sešla mimo kompletní české špičky Záleský, Veleba, Stromšík i velmi silná zahraniční konkurence v čele s Jamajčany Ryanem Shiedsem (PB 6,56 s) a Barnesem Efrem Zamerem (PB 6,61). Posledně jmenovaný už ovšem závodí v tureckém dresu a včera ve finále dokonce pokořil národní turecký rekord.... No a samozřejmě nesmím zapomenout na nejrychlejšího Slováka všech dob a halového vícemistra Evropy Jána Volka, který se pyšní osobním rekordem 6,58 s....

Soutěžící byli rozdělení do 3 rozběhů, Zdeněk startoval až v tom třetím a zvládl jej s velkou noblesou. Excelentně si poradil s horkým favoritem Jamajčanem Ryanem Shieldsem, tedy tím, který měl ze všech účastníků nejlepší personální výkon a také je sprinterem tmavé pleti, který vloni, byť s nedovolenou větrnou podporou zaběhl ve Stockholmu na Dimantovce čas 9,86 s a v závodě obsadil ve finále 3. místo !!! Opravdu cenný skalp. Čas 6,65 s byl nejrychlejším rozběhem Zdeňkovi atletické kariéry. Druhý český zástupce Honza Veleba pak časem 6,81 postoupil rovněž do 8 členného finále ve kterém nechyběl žádný z favoritů......

Ve finále do bloků Zdeněk zaklekl v 5. dráze, po své levici měl Volka, který postoupil do finále nejrychlejším časem 6,64, po pravici Jamajčana, turecký Jamajčan v dráze číslo 3. Start se nejlépe povedl Zdeňkovi. Maximálně koncentrovaný vyjel z bloků, doslova jak kdyby se urval z řetězu a pelášil do cíle rychlostí, jakou jsem u něj ještě neviděl. Vítězství už si vzít nenechal a cílová kariéra se zastavila na neskutečném čase 6,60 s, požadovaný limit překonal o 3 setiny sekundy. Na druhém místě doběhl v čase 6,63 Ján Volko, třetí doběhl v národním rekordu Turecka Jamajčan Zamer 6,64 s . Jen připomínám, že tento borec obsadil v tomto  týdnu na halové "diamantovce" v Madridu časem 6,65 s 3. místo. Už s větším odstupem dospurtovali  do cíle  ve shodném čase 6,68 s dosavadní český lídr na této distanci Dominik Záleský s Jamajčanem Ryanem Shieldsem, český rekordaman na stovce Honza Veleba bral místo 6. za čas 6,76 s a setinu za ním doběhl nejrychlejší Rakušan Markus Fuchs. VIDEO ZE ZÁVODU: ZDE

V cíli to byla radost převeliká,  vrásku na čele přidal lehce kulhající Zdeněk v cíli, kterého zabolelo v podkolenní jamce při doběhu do matraček. Dnes už byl jeho stav výrazně lepší a pevně věřím, že důkladné vyšetření, které jej čeká v pondělí, neodhalí žádný vážnější problém.

Pojďme si je ještě na závěr říci, co čas 6,60 s znamená. Kromě lídrovské pozice se jedná o 3. nejrychlejší českou šedesátku všech dob (brzy přineseme důkladnější rozbor), přičemž za 31 starým let českým rekordem Františka Ptáčníka, Zdeněk v tuto chvíli zaostává už jen 2 setiny sekundy. 

V evropských neredukovaných tabulkách patří Zdeňkovi průběžné 4. (!!) místo a v redukovaných světových neuvěřitelné místo 13.(!!) Vidět v pořadí jméno svého svěřence před takovými ikonami světové atletiky jakými jsou Jimmy Vicaut nebo Richar Kilty je pohledem, který se do smrti neomrzí a na který ještě stále nejsem dostatečné připraven. Pevně ale věřím, že tento mimořádný čas posouvá naši, už více jak 8 letou spolupráci do nové etapy, kde nás čekají nové výzvy a my je rádi přijímáme a hlásíme se k nim. Na to že Zdeněk před 11 měsíci po jednom necitlivém zásahu vážně uvažoval o ukončení atletické kariéry, anebo přinejmenším přesedláním na jiné sportovní odvětví, je to zajímavý vývoj. Za to že je takto pozitivní, vděčíme především vítkovickému klubu v čele s Oldou Zvolánkem a také Centru individuálních sportů Ostrava, kteří nám vytvářejí maximáně možné podmínky k přípravě, za což jsme velmi vděční a budeme se snažit i do budoucna, se za tuto péči odvděčit mimořádnými výkony na dráze.

Závěrem mi ještě dovolte, abych ještě jednou poděkoval i touto cestou za to ohromné množství blahopřání, ať už přímo telefonicky, sms, či na sociálních sítích. Moc si toho oba vážíme a uděláme maximum proto, abychom vám přinášeli v příštích měsících a letech jen a jen radost.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY: ZDE

J.V 10.2.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved