Zázrak se nekonal .....

První den mistrovského šampionátu se představily Kačka VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Lépe se vedlo prvně jmenované, která obsadila ve finále stovky 6. místo. Kačka nechyběla ve finále stovky poslední 2 roky, ale její umístění má sestupnou tendenci. V roce 2016 v Kladně skončila druhá za Helenou Jiranovou, o rok později  ze šampionátu, který se konal  na pražské Slavii to byla nevděčná brambora a letos její výkon stačil jen na 6. místo. Upřímně řečeno, na lepší jsme si moc pomýšlet  ani nemohli. Semifinalistka loňského juniorského ME z Grosseta se v letní sezóně němůže chytit a její letošní výkonnost na stovce dokonce skýtala možnost, že by do finále republikového šampionátu podle papírových předpokladů vůbec postoupit nemusela. Nakonec se jí to s odřenýa ušima povedo, když čas 12,36 s stačil na postup s malým "q".

Ve finále pak Kačka zvládla slušně start  a první polovinu tratě, ve druhé jí pak ale očividně chybí síla, a přes nespornou snahu i dřívější lehkost. V závodě ve kterém suveréně dominovala časem 11,58 s Marcela Pírková z USK Prahy, Kačka 6 setin oproti rozběhu ubrala a to jí zajistilo nakonec ještě, vzhledem k okolnostem  lichotivé 6. místo, před Agátkou Kolingerovou ze Slavie (SB 11,98) a dorostenkou Barboorou Hůlkovou z Jablonce, která se pyšní letošákem 12,05 s. Na hlubší rozbory Katčiny výkonnosti v letní sezóně budeme mít ještě dost času, každopádně tato pozice se nelíbí ani jí ani trenérovi a podzimní příprava musí vést k razantní změně...

Štěpánka KOLÁŘOVÁ neběžela zle, škoda již tradičně rozpačitého startu a i když dosáhla 7. nejrychlejšího času ze 3. rozběhů, její výkon 12,43 na finálovou osmičku nestačil a byla první nepostupující, celkově tedy skončila 9. Zítra obě děvčata nastoupí na dvoustovce, kde jsou jejich ambice přece jen vyšší, pro začátek se bavme o tom, že obě dvě "vlčice" se probojují do finále.

V rychle a opeativně sestavené štafetě byly medilové šance nakonec největší. Vítkovická děvčata běžela v sestavě Luzarová-KOLÁŘOVÁ-VÁVROVÁ-Falharová a časem 48,15 nakonec skončila na 5. místě, 21 setin od bronzové medaile. Velká škoda hned první  velmi nevydařené předávky mezi Adélkou a Štěpánkou, kde se ztratily cenné desetinky. Bronz by holkám slušel a byl by malou satisfakcí za nepříliš vydařeným dnem prvního dne mistrovského šampionátu.

Zítra jdeme s novým entuziasmem do boje a já pevně věřím, že už přineseme pozitivnější zprávy :)