Nedělní debakl....

Ani neděle nepřinesla do našich řad příliš radosti. Ba právě naopak. Po nepříliš povedeném sobotním vystoupení jsem ve skrytu duše doufal, že druhý den šampionátu vše napraví. Bohužel se tak nestalo a dnešní výsledek byl nehorším od roku 2011, kdy se naše skupina republikového šampionátu "22" zúčastňuje . S vyjímkou roku 2012 jsme se domů nikdy nevraceli bez alespoň jediné  medaile, tentokrát jsme vyšli naprázdno a museli kalich hořkosti vypít až do dna.

Obhájkyně loňského i předloňského stříbra  ze dvoustovky Kateřina VÁVROVÁ, která prožívá nejhorší sezónu své atletické kariéry se neprobojovala do finále a podprůměným časem 25,80 s (w -1,0 m/s) skončila v celkovém pořadí na celkovém 13. místě !!! 

Štěpánka KOLÁŘOVÁ doplatila rovněž na protivítr (-1,0 m/s) statečně se rvala, v přímém souboji dokonce porazila 3. z letošního MČR dospělých Nikoletu Turnerovou z USK Praha, ale postup do finálové osmičky jí utekl o 2 setiny sekundy, když v posledním 3. rozběhu vítr sprinterkám naopak do zad pomáhal a zajistil tak účast ve finále 4 postupujícím. Štěpánce zbyly oči pro pláč a stejně jako včera na stove skončila 9., čili 1. nepostupující. Štěpánka tak neobhájila na této distanci hezké loňské 5. místo. Je to škoda, protože v jejím případě jsem si jist, že pokud by do finále postoupila mohla bojovat o mnohem lepší umístění... 

Pro Kačku je sezona definitivně u konce. Byla nabourávána, zejména na jaro,  školními povinnostmi a po hezkém halovém výsledku, kdy na dvoustovce získala  časem 24,39 svou první individuální dospěláckou medaili v hodnotě bronzu, byla letní sezóna doslova utrpením a je naštěstí u konce. Beprostředně po nepovedeném závodu jsme si s Kačkou ještě "za čerstva" sedli a před mým odjezdem do USA si vyříkali priority a také podmínky spolupráce pro příští rok, který bude v její kariéře rokem zlomovým. Jsem pevně přesvědčen, že Kačka pochopila co po ní požaduji a po kvalitní,  už nyní detailně naplánované podzimní přípravě se už v halové sezoně 2019 vrátí na pozice, které jí náleží a v plném lesku, tak jak jsme ji po dlouhá léta vídavali. :)

Štěpánka, která rovněž v letošním roce skládala zkoušku dospělosti se po  výborné halové sezóně rovněž nevyhnula drobnému výpadku, ale přece jen zaznamenala v 19 letech výkonnostní progres a osobní rekordy si vytvořila na 60, 200,300 i 400 metrech. V příštím roce by měly být vzhledem k podmínkám, které se nám v Ostravě nabízejí přece jen ale  zřetelnější. Taktéž se Štěpánkou jsem si po nepovedeném závodě sedl a vše jsme si   klidu vyříkali. Čišelo z ní velké odhodlání a i ona se  na podzimní přípravu, kterou už máme z velké části zajištěnou těší.

Teď budou mít obě zasloužené volno, odpočinou si  hlavně psychicky a začátkem října se pustíme do tvrdé práce jak je u nás ve skupině zvykem. K tvrdé práci, ale přibude jako je už normou u Zdeňka Stromšíka i něco navíc. Nezbytná řádná a pravidelná rehabilitace a regenerace, ale i změna stravovacích návýků a větší důraz na skladbu jídelníčku. Zkrátka vyrostli jsme ze školních střevíčků a "zadarmo" jako v minulých letech už to nebude. Teprve teď začíná ta pravá a velká atletika, ta která se už opravdu počítá. Dorostenecké a juniorské výsledky jsou jen oním pověstným příslibem a již zítra jsou zapomenuty, pokud nejsou stvrzeny výkonností v kategorii dospělých. Platí to pro všechy, padni komu padni........

J.V. 2.9.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved