KAČKA SE DOČKALA !!!!!

Druhý den národního českého šampionátu jsme do bojů v pražské Stromovce vyslali 2 zástupkyně. Štěpánku KOLÁŘOVOU a Kateřinu VÁVROVOU. Obě se představily na dvoustovce a zejména Katce se vedlo znamenitě. Ta se po loňském 4. a 5. místu konečně dočkala první individuální medaile mezi dospělými. A nutno říci že zcela zaslouženě, přičemž cesta k medaili nebyla vůbec jednoduchá...

Už několikrát jsme na těchto webových stránkách psali, že po návratu z Afriky se Katka neubránila nepříjemnému virovému onemocnění, které s její výkonnostní pořádně zacloumalo. Dvoutýdenní tréninkový výpadek byl hodně znát. I po uzdravení se Katka pořád zakuckávala a zadýchávala už po absolovování rovinek.Na první závodní dvoustovku jsem si troufli až 3.února a čas 25,22 pouhé 2 týdny před domácím halovým vrcholem nás opravdu neuspokojil. O 5 dnů později  při Athletic indoor v Ostravě to nebylo o mnoho lepší - 25, 11 s. Do MČR zbývalo pouhých 10 dnů, tedy času žalostně málo. V tu chvíli jsem vážně přemýšlel, že Katku přihlásím k mistrákům jen na šedesátku, podnikli jsme však ještě jeden pokus a tím byl start v Linci, kde se dvoustovka příliš dobře neběhá. Doslova jsem řekl, pokud v Rakousku nepoběžíš pod 25 sekund,  na MČR poběžíš jen šedesátku.... Kačka běžela v Linci 24,92 s........

Stále ještě 19 letá slečna je ten typ, který se musí vyzávodit a tak ještě toto  úterý se představila na Athletic indoor II v Ostravě, kde už dělala přece jen lepší dojem a to se promítlo i do času 24,79 s. To už znělo, přece jen slibněji a na start na MČR jsem kývl, přičemž jsem si byl moc dobře vědom, jak v případě postupu do finále, bude pro Katku, vzhledem k okolnostem náročné, absolovovat během hodiny a půl minut dvě dvoustovky...Katka si ukázala jako velká bojovnice a atletický typ závodnice, jejíž výkonnost roste s významem soutěže.

V rozběhu kam nastoupila Katka s časem 24,79 s tedy jen o setinu lepší než měla její největší soupeřka Agátka Kolingerová ze Slavie, předvedla Katka koncentrovaný a odhodlaný výkon, který jí přinesl přímý postup do finále v nejlepším letošním čase 24,55 s , ale také ji stál moře sil. Kačka se na vítězství nadřela, na trati si nemohla ani na setinu sekundy odpočinout, poněvadž Agáta si také moc stála o postup do finále a to se jí nakonec i malým "q" a časem 24,74 podařilo...

Finále se běželo za pouhých 80 minut. Katka letěla na masáž a znovu se rozcvičila. Trenér coachoval prostřednictvím messengru na dálku z lůžka. Do finále nastoupilo 5 českých sprinterek v silném zastoupení Symerská, Slaninová, Šplechtnová, Kolingerová a Vávrová. Kačka v pro ni výhodné 4. dráze za sebou obě pražské závodnice. Kačka po výstřelu vyletěla z bloků jak raketa a cpala se pod Alenu Symerskou v dráze nad ní, v druhé zatáčcce už ale bylo vidět, že toho má plné zuby a v závěrečné rovince, ve které už bylo vidět na streamu hodně běžeckých chyb to byla už jen síla vůle. O prvních dvou místech nemohlo být pochyb. Zvítězila Symerská v časem 23,81, před Slaninovou 23,96 . Bojující Katka na cílové rovince odrazila nástup mladinké  Šplechtnové z pražského Olympu a uhájila 3. místo v nejlepším letošním čase 24,39 !!!! Jen 8 setin za Katkou doběhla Šplechtnová, Agáta Kolingerová brala z druhé dráhy 5. místo za 24.94 s !!!

Zasloužený bronz Katky tak přece jen  vysuploval neúčast Zdeňka Stromšíka a my v Praze nevyšli medailově naprázdno ani tentokrát. Velmi hezký výsledek bude pro Kačku jistě velkým povzbuzením pro ještě náročnější a profesionálnější přípravu jarní. :)

Velmi hezký výsledek zaznamenal v rozběhu dvoustovky i Štěpánka KOLÁŘOVÁ, kteá v 3. rozběhu velmi statečně bojovala o přímý finálový postup. Nakonec na dobře připravenou Barboru Šplechtnovou nestačila, když doběhla 21 setin za ní v druhém nejlepším halovém  výkonu kariéry 25,00 s !!! Celkově skončila věkem ještě juniorka na velice pěkném a lichotivém 7. místě a to je týden před jejím letošním halovým vrcholem a tím je juniorský šampionát v Ostravě jistě povzbudivé.

A potěšitelná zpráva přišla i Bratislavy, kde si Majka ŠIMLOVIČOVÁ po nepovedené sobotě , přece jen spravila náladu, když jako finišmenka štafety AK Dubnica nad Váhom 4 x 400 m donešla štafetový kolík do cíle na 2. místě . Dva ovály za sebou v celkové délce 400 m přitom na svém úseku zvládla výrazně lépe než včerejší start individuální.

J.V, 18.2.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved