"22" za dveřmi....

Zatímco pro dospělé závodníky atletická sezóna finálem extraligy v Uherském Hradišti de facto skončila, na ročníky 1997 a mladší jejich podzimní vrchol teprve čeká. Již za 2 dny odstartuje ve Vítkovicích MČR do 22 let a my posíláme do sprinterských soubojů dvě žhavá želízka v ohni Štěpánku KOLÁŘOVOU a Kateřiu VÁVROVOU.

Pohled do minulosti napoví že populární "dvaadvacítky" bývaly pro naši skupinu velmi úspěšné. Český rekordman Zdeněk STROMŠÍK patří dokonce k nejúspěšnějším českým atletům historie a jako jedinému sprinterovi - muži se mu podařilo na domácích šampionátech zvítězit celkem 4 x a to ještě v řadě za sebou !!! K vítězstvím v Ústí nad Orlicí (2013), Jablonci nad Nisou (2014), Hodoníně(2015) a Kladně (2016) připočtěme ještě bronz z Písku v roce 2011, který vybojoval jako 17 letý mladíček. Zdeněk je časem 10,47 s také držitelem rekordu šampionátu. Všechny úspěchy získal v běhu na 100 m a takovou bilancí se může pochlubit opravdu málokdo z českých atletů.. Vyšší počet mistrovských titulů - 5 ,  získal jen Jan Kudlička v tyčce a Remigius Machura ml. v kouli, stejného počtu, tedy 4 získal už jen Martin Hrstka na půlce a Michal Fiala v kladivu. Mezi sprintery, kteří jsou pověstní větší náchylností ke svalovým zraněním dosáhl největšího počtu mistrovských titulů Vojtěch Šulc na dvoustovce a na čtyřstoce pak Michal Desenský s Petrem Vaňkem. Mezi sprintery na stovce na více jak 1 titul dosáhli jen Pavel Maslák (2 tituly) a Václav Zich (rovněž 2 tituly).......

Také Kateřina VÁVROVÁ, která o víkendu bude startovat na obou sprinterských tratích se může pochlubit sice ne tak blyštivou, ale velmi slušnou bilancí. Navíc má ještě 3 šampionáty před sebou..... Již v roce 2015, tedy 17 letá získala svou první medaili. Stalo se tak v Hodoníně, na dvoustovce, měla hodnotu bronzu  a trenér, aby dodržel prohranou sázku, musel dohola. O rok později v Kladně se jí povedl husarský kousek, když získala hned dvě medaile. Obě byly stříbrné a na stovce i dvojnásobné distanci našla přemožitelku jen ve skvěle připravené Nikole Bendové. Vloni na šapionátu v Praze Kačka na stovce dosáhla jen na nevděčnou "bramboru", ale na dvoustovce brala opět stříbro...

Letos Katce nevychází letní sezóna úplně podle představ a nebude patřit k favoritkám na medailový zisk. Ale .... Poslední závod v Uherském Hradišti  naznačil, že její forma jde přece jen  nahoru a také je velká bojovnice. Navíc na domácím stadionu umí a tak se nechme překvapit, jak to všechno dopadne, vždyť ostravský závod bude pro Kateřinu posledním závodem sezony a 100 % se bude chtít rozloučit s letošní sezonou, nějakým vydařeným výsledkem. 

To na juniorku Štěpánku KOLÁŘOVOU čekají závody ještě i po skončení republikového šampionátu.. Tím nejdůležitějším bude juniorské finále MČR družstev, které se koná až koncem září. Štěpánka startovala na "22" zatím jen dvakrát a na medaili se jí zatím dosáhnout nepodařilo. Nejlepším umístěním bylo loňské 5. místo na dvoustovce, když od 4. místa dělila Štěpánku 1 setina sekundy. Ve stejném roce postopupila i do finále stovky, ve kterém skončila na 7. místě. Také Štěpánčina forma roste, před 2 týdny běžela hezký osobní rekord na čtyřstovce a minulý víkend v Uherském Hradišti zaběhla svou vůbec nejrychlejší svouustovku kariéry 24,58 s , byť s nedovolenou větrnou podporou. Do pořadí na předních místech by mohla a také měla výrazně promluvit.

J.V. 30.8.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved