ZDENĚK STROMŠÍK OBHÁJIL MISTROVSKÝ TITUL !!!

První den domácího šampionátu dospělých vstoupili do bojů všichni 3 zástupci Vlčí smečky. A úspěšně. Zdeněk STROMŠÍK vyrovnal na šedesátce vlastní historické maximum šampionátu a obhájil loňské prvenství, Štěpánka KOLÁŘOVÁ postoupila na čtyřstovce 3. nejrychlejším časem a absolutním osobním rekordem do nedělního finále. A ani sezónní maximum neposunulo Davida CÉSARA v silně obsazeném startovním poli do 6 členného finále a David ukončil halovou sezónu 10. místem. 

Začněme u mistra. Cesta k titulu nebyla tak snadná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zdeněk po návratu z polského turné oenmocněl, viróza s vysokými teplotami z něj vysávala síly každy den a v pondělí to ještě moc nadějně nevypadalo. Teprve ve středu Zdeněk  absolovoval krátký rychlostní trénink, který dopadl dobře a na jehož základě jsme se rozhodli, že Zdeněk startovat o víkendu bude. A jak se později ukázalo, bylo to správné rozhodnutí.

Do finále postoupil lídr českých tabulek po velmi uvolněném běhu, když posledních 30 m jen zkušeně kontroloval svůj postup. Přesto čas 6,77 s signalizoval, že Zdeněk formu má. 

Ve finále pak valašskému "ogarovi" se stejně jako v frozběhu povedl start a hned od prvních metrů se dral do čela. Nakonec zvítězil stejně jako vloni s poměrně velkým náskokem 12 setin před Vojtou KOLARČÍKEM, který si doběhl pro stříbro v čase 6,76 s, na 3. pozici překvapivě doběhl člen reprezentační štafety Jan JIRKA, v osobním rekordu 6,82. Zdeněk časem 6,64 vyrovnal svůj vlastní rekord mistrovství a také sezónní maximum. Kdo ví, nebýt onemocnění a také absence zraněného Jana VELEBY, k jakému času by byl Zdeněk schopný dospurtovat..... Nicméně jeho přesvědčivý výkon je velmi dobrý a rovněž další mistrovský titul do početné sbírky se počítá. Rozhovor bezprostředně po doběhu ZDE

Velkou radost mi udělala rovněž Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta letos zaběhla v úvodu vynikající třístovku (39,42), ale na mistrovské distanci, která je o 100 m delší se trápila moc se jí nevedlo. Časem 57,64 s jí patřilo až 10. místo ve startovním poli, což mimojiné znamenalo běh s letošní suverénou této disciplíny Ladou VONDROVOU. Na vlké "Q" jsme tak mohli zapomenout a Štěpánka se musela prát o poslední 2 volná finálová místa. A prala se znamenitě. Po odvážném a takticky dobře vedeném běhu doběhla do cíle v 3. nejrychlejším čase z celého startovního pole a čas 56,19 s je jejím novým absolutním rekordem. Dnes tedy bude sympatická "vlčice" bojovat z druhé dráhy o bronzovou medaili:)

David CÉSAR v nesmírně silném startovním poli v čele s trojásobným halovým mistrem světa Pavlem MASLÁKEM pravděpodobně myslet nemohl a tak se chtěl pokusit alespoň o co nejlepší čas. To se mu nakonec podařilo, když letošním sezónním maximem 49,06 vybojoval hezké 10. místo. David si přál sice běžet ještě o něco lépe, ale sezónní maximum v nejdůležitějším závodě halové sezóny se počítá a za mě tedy i u něj spokojenost....

Děkujeme i touto cestou všem našim sympatizantům za nesčetné gratulace a držte dnes ve finále čtvrtky Štěpánce palce !!!

J.V. 23.2.2020

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved