Štěpánka finále nezvládla, náladu  si spravila ve štafetě !!

Druhý den národního šampionátu, zasáhla do bojů už jen Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která ve finále čtyřstovky bohužel nezopakovala sobotní  parádní výkon v rozběhu a ve velmi průměrném čase doběhla na posledním 6. místě. Náladu si pak spravila ve štafetě, která získala nečekané bronzové medaile.

Po postupu se 3. nejlepším časem a osobním rekordem 56,19 s Štěpánka patřila k horkým aspirantkám na bronzovou medaili. O zlatu Lady Vondrové, ale i stříbru Martiny Hofmanové, bylo de facto rozhodnuto předem, o 3. místo se měl ale svést velký boj, ve kterém měla Štěpánka na základě dosavadních výsledků hrát prim. Bohužel svůj závod ze 2. dráhy vůbe nezvládla  a bežela o 2,5 sekundy pomaleji než v sobotu rozběh. Něco takového se dá jen těžko vysvětlit, pokud nebyla nějakým způsobem zdravotně indisponována.A to nebyla. Zkrátka do žen a do melounů nevidíš a já se o tom dnes znovu předsvědčil. Proč zvolila Štěpánka zcela odlišný způsob taktiky a místa odvážného sobotního rozběhu s třístovkou na mezičase  za 39,8 s zvolila dnes ustaršený projev s mezičasem na dvoustovce okolo 28,0 ví jen ona sama. A obávám se, že ani ona ne....

I tak je ale 6. finálové místo na MČR dospělých úspěchem, chci jen věřit, ře příště mladá "vlčice" vydrží i 2 běhy za sebou. Natrénováno na to rozhodně má. :)

Co se nepovedlo v individuální disciplíně, přišlo nečekaně v samotném závěru šampionátu. Na poslední chvíli sestavaná štafeta ve složení Falharová-KOLÁŘOVÁ-Suchánková- Slaninová si po diskvalifikaci favoritek USK Praha doběhla v čase 1:42,08 min pro bronzové medaile. A tak se rodačka z Kroměříže své první medaile ze šampionátu dospělých nakonec přece jen dočkala :)

Nyní čeká "dospěláky" týdenní odpočinek a pak se znovu dáme do práce, tak aby letní sezóna byla ještě úspěšnější než ta zimní. Trenér si po náročném víkendu neodpočine. Již v pondělí zahájí přípravu s mladými gymnazisty, v úterý jej čeká jednání sprinterské sekce v Praze na Strahově a za 9 dnů už společně se Zdeňkem odlétá na 3 týdenní soustředění na Dálný východ !!

J.V. 23.2.2020

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved