Vítkovické "vlčice" zářily....

Je všeobecně známo, že děvčata si víc potrpí na módu než muži a každá úspěšná modní koupě jim vleje do žil nový elán. Nejinak tomu asi bylo i tuto sobotu, kdy Terezka se Štěpánkou v nových, slušivých vítkovických dresech předváděly životní výkony a všechny své starty přeměnily v nové osobní rekordy. 

Ve velkém vedru, kdy ručička teploměru šplhala přes 30 stupňovou hranici, se v  impozantní formě představila Štěpánka KOLÁŘOVÁ.  Ta po letošní komplikované přípravě se v posledních týdnech  vzedmula k vynikajícím sprinterským výkonům a včera  definitivně potvrdila své předpoklady. Ne vždy se nám totiž podařilo přeměnit skvělé tréninkové časy v očekáváný výkon i v závodě, tentokrát to vyšlo bezezbytku a na 100 %. Již v rozběhu stovky Štěpánka po skvělém finiši bojovala o 6 členné finále, které jí nakonec těsně uniklo, když Johana Kaiserová byla v cíli o 2 setiny dříve. Ohromnou radost ale Štěpánce udělal údaj z časomíry, která se u jejího jména poprvé zastavila poprvé pod 12 sekundovou hranici. Překonání osobního rekordu o 11 setin a čas 11,99 s to už je jiná třída... 

Béčkové finále, které se běželo v mírném protivětru (-0,2 m/s) pak zcela ovládla, když za sebou nechala mimojiné takové borkyně českého sprintu jakými jsou Krista Kobiánová , Lucka Domská, nebo Linda Hettlerová. Štěpánka časem 12,00 (-0,2) s jen potvrdila svou mimořádnou formu, na 2. místě doběhla rovněž ve vynikajícím osobním rekordu  další vítkovická sprinterka Karolína Maňasová. Obě děvčata tak 7 bodovým ziskem zacelila bodovou ztrátu při neúčasti vítkovické sprinterské jedničky Jany Slaninové...

Nezpochybnitelnou formu pak chtěla Štěpánka samozřejmě využít na dvoustovce a opět nezklamala. Na výkon plně koncentrovaná Štěpánka opět ovládla svů j druhý běh a po skvělém výkonu letos na dvoustovce už potřetí vylepšila své osobní maximum o neskutečných 39 setin na 24,20 s.(w +0,3) Čas ve  který jsem věřil již delší čas a bylo jen otázkou, kdy se to povede..Včera se to podařilo a 21 letá "vlčice" tentokrát bez jakýchkoliv diskuzí potvrdila jaký potenciál se v ní do budoucna skrývá. Celkové 6. místo, mezi českou sprinterskou špičkou 5 bodový zisk už jen dokresluje její včerejší mimořádný výsledek. 

Škoda že nebyl korunováni úspěchem sprinterské štafety která po vynikající předávce na 1. a 2 . úseku mezi Terezkou a Štěpánkou, nezládla druhou předávku a děvčata do cíle již nedoběhla.

V podobném duchu jako Štěpánka pojala včerejší den o 4 roky mladší tréninková kolegyně Terezka SKLENÁŘOVÁ. Ta si nejdříve v nadupaném dálkařském startovním poli vyskákala 1 bodový zisk za osobní rekord 567 cm, který předvedla hned v 1. pokusu. Ve druhém přešlápla a ve 3. se jí pokus příliš nepovedl. Nový osobní rekord, který jí zařadil na 4. místo českých dorosteneckých průběžných tabulek nás samozřejmě těší, ale oba dva dobře víme, že mladinká "vlčice" může skočit dál, mnohem dál.... Až se nám podaří trefit skok, tak jako při některých vydařených trénincích, její výkon bude pro některé asi hodně velkým překvapením. Pro mne nikoliv..

Naopak v trojskokanském sektoru už mé predikce byly potvrzeny bezezbytku. Žádné obavy z 11 metrového prkna, jen odhodlání a zdravé sebevědomí provázely 17 letou slečnu po celou dobu soutěže. Hned v úvodu zajišťovák za 11,99 , druhý byl přešplap, třetím pokusem 12,11 pojistila finále. Pak dva dlouhé skoky s přešlapem a to nejlepší si Terezka nechala na konec. Skok o délce 12,36 m jí v závodě katapultoval na 4. místo, za sebou v pořadí nechala například Lucku Vadlejch nebo její jmenovkyni Terezku Hromadníkovou. V průběžných dorosteneckých tabulkách se tímto výkonem vyšvihla do čela, současně jí tento výkon v koronavirové sezoně zařadil na 8.místo evropských dorosteneckých, neredukovaných tabulek a 13. místo na světě !!!!  Jen na okraj. V loňském roce by tento výkon stačil na konci sezony na 4. místo českých ženských tabulek, letos naštěstí  úroveň ženského trojskoku výrazně vzrostla a Terezka je momentálně 12. nejlepší českou trojskokankou. Nicméně nejútlejší, drobná dívka z celého startovního  pole definitivně potvrdila, že se s jejím jménem už se musí do budoucna počítat a vzhledem k intenzitě a objemu přiměřeného trénikového zatížení, by jejímu dalšímu progresu nemělo nic stát v cestě. Jedinou podmínkou je zdraví a to zatím Terezce slouží dobře a snad tomu bude tak i nadále. S 8 bodovým ziskem, který mohl být ještě vylepšen úspěchem sprinterské štafety, ta patřila mladinká závodnice k nejužitečnějším členkám extraligového družstva Vítkovic, které v celkovém pořadí skončilo na hezkém 5. místě.

Hodně očekávaný byl po zranění druhý start Zdeňka STROMŠÍKA. Ten si bez zajistil z rozběhu bezproblémový postup a při absenci Honzi Veleby patil k favoritům na celkové vítězství. Tak to ve finále i  dlouho po startu vypadalo, když na šedesátce si Zdeněk získal již poměrně velký náskok. Poslední třetina závodu se mu už ale nepovedla a na cílové čáře nakonec své vítězství ztratil ve prospěch Dominika Záleského, který byl v cíli o 1 setinu dříve než Zdeněk . Dominik běžel 10,39 s, Zdeněk vyrovnal své týden staré letošní maximum z Opavy. Čas 10,40 s bereme, chtěli jsme však běžet o cca 5 setin lépe. Samozřejmě že mé očekáváni po výborném rozjezdu v sezoně a následném zranění jsou již značně redukovány, ale o stažení pár setinek budeme v následujících týdnech ještě bojovat. Včera Zdenovi tzv. došlo a časová analýza by měla ukázat jak moc Zdeněk v posledních 20 metrech ztratil. Není se ale  co divit... První rychlostní trénink v tretrách absolovoval Zdeněk  po zranění až 10. srpna, všehovšudy byly pouze dva(!!) a nejdelší úsek byl pouze  80 metrový. Noha drží tak zkusíme ještě něco málo a přiměřeně napnout síly v RV, ale moc se toho už stihnout nedá. V polovině září bychom chtěli již ukončit závodní sezonu a začít se připravovat na tu další, olympijskou, která bezpochyby bude stejně komplikovaná a bohužel i nejistá jako byla ta letošní.

Našeho čtvrtého  zástupce v extralize  Milana ŠCIBRÁNIHO  sfoukl bohužel vítr na protilehlé rovince. Jeho subtilní postava sice na čtvrtce statečně bojovala, tak jak je u Milana dobrým zvykem, ale dnes to nebyl závod pro něj. Příliš velký výdej sil na první dvoustovce jej ochudil o síly v cílové rovince, ale i tak to vyšlo,  vzhledem k okolnostem" na solidních 50,54 s. V první polovině tohoto týdne ještě trochu potrénujeme , v sobotu nás čeká mládežnické kolo v Třinci a pak už naše úsilí bude směřovat ke gigantu, který začne v Ostravě už za pouhé 2 týdny.  

Na silně obsazené čtvrtce  Milanův výkon na bodový zisk nestačil, něco málo si pak ze společných bodíků ukrojil ve čtvrtkařské štafetě, která běžela ve složení Cesar-Danáč-Šcibráni-Meca a průměrným výkonem 3:25,42 obsadila 8. místo a získala 3 bodový zisk.

V celkovém pořadí tak extraligovému týmu Vítkovic připadlo předposlední 7. místo, když z titulu se radovali překvapivě muži Univerzity Brno, kteří dokázali posbírat o 4 body více než na 60. (!!) titul se těšící Dukla.

J.V. 23.8.2020

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved