Štěpánka si doběhla první den pro "bramboru".......

 Dva osobáky a jeden "season best" při 1. dnu MČR juniorů a dorostu je bilance Vlčí smečky, se kterou nemůžu být nespokojený. Nejvíc se dařilo Štěpánce KOLÁŘOVÉ, která do finále šedesátky postoupila s malým "q", v něm pak se ale vzepjala k výtečnému výkonu a v osobáku si doběhla pro "bramborovou medaili".

ŠTĚPÁNKA KOLÁŘOVÁ, která se soustředí především na dvoustovku nastoupila do prvého dne s jasně definovaným cílem. Na šedesátce se rozzávodit a pokud možnou postoupit do finále. V silně nabité konkurenci to nebylo tentokrát vůbec samozřejmé a tomu odpovídal i vývoj závodu. Po nepříliš povedeném startu doběhla Štěpánka v rozběhu až na 4. místě a postup si zajistila pouze malým "q" , takříkajíc s odřenýma ušima. Čas ale nebyl vzhledem k nevydařenému startu vůbec špatný - 7,84 s a já jsem věděl, že pokud se ve finále polepší, mohla by útočit i na svůj osobní rekord. Tak se i stalo......

Štěpánka, která postoupila do finále se 7.nejrychlejším časem vyběhla z 1. dráhy podstatně lépe než v rozběhu a i přes zhoršený přehled se dokázala prosadit před soupeřky s lepšími osobními rekordy. Na vedoucí trojici, která doběhla do cíle v pořadí Záhorová 7,58 - Tiplicová 7,63 - Kaiserová 7,63 to tentokrát nestačilo , ale na výborné 4. místo v novém osobním  rekordu 7,73 s, překonaném o 5 setin sekundy ano. Až za Štěpánkou doběhly na 5.místě Maštalířová 7,74,  Holubářová 7,76 , Kolingerová 7,80 a Černá 7,93 s..... Moc hezký výsledek, který Štěpánku jistě povzbudí před zítřejšími dvoustovkami.....

Ne menší radost mi udělala ADRIANKA FORNŮSKOVÁ, která je nejen o 2 hlavy menší, ale až o 2 roky mladší než její soupeřky. Áda , která do závodu nastupovala s až 23. nejlepším časem ze startovního pole se z Ostarvy vrací s novým osobním halovým rekordem 8,01 s  a a pěkným 11. místem. Ze svého ročníku 2002 pak byla Áda třetí nejrychlejší sprinterkou. Její projev i přístup mi udělal opravdu velkou radost a dojem, pŕestože se jednalo o její premiéru na tomto typu šampionátu,  byla nejen velmi ukázněná a koncentrovaná už při rozcvičování, ale s drzostí mládí se nezalekla papírově lepších soupeřek a předvedla nejlepší výkon letošní halové sezóny na nejdůležitějším závodu sezony.  Po těch patáliích s vleklou nemocí , parádní výsledek a skvělý odrazový můstek do letní sezóny. 

V dobrém světle se předsatvil i HONZA VÁCHA, který časem 6,98 s bezproblémově postoupil do 8 členného finále. V něm se mu bohužel příliš nepodařily první kroky po startu a Honza se výrazně, hned zpočátku propadl. V druhé polovině však předvedl úžasný záběr, mohutně dotahoval, ale v cíli to v ohromné konkurenci již nestačilo na lepší než 7. místo. Pro Honzu tak trochu zklamání, ale čas 6,97 s je nejlepší  letos a druhým nejlepším jeho atletické kariéry. Nebýt zaváhání krátce po startu jeho čas, by začínal říslicemi 6,8...... Nicméně pod 7,00 s se Honza letos podíval celkem 4 x (6,97-6,97-6,98-6,98) a z tézo vyrovnané bilance to mohlo ulítnout. Nestalo se, ale Honza to má schované pro příští rok a o to bude jeho pokrok oproti letošnímu roku v halové sezóně 2019 výraznější. :)

Zítra se pokračuje dvoustovkami a zejména Štěpánka neskrývá své ambiice, vždyť do soutěže nastupuje s druhým nejrychlejším časem, z celého startovního pole. Že formu má, o tom jsme se mohli přesvědčit už dnes.

J.V. 24.2.2018

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved